Po dekoracji kategorii B1 kobiet pamiątkowe zdjęcie z zaproszonymi gośćmi
Nasze niewidome  panie  nie oddają krajowego prymatu w bowlingu. Tak jak w mistrzostwach Polski w komplecie stanęły na podium  w rozegranym w Opolu X jubileuszowym Pucharze Polski niewidomych i słabo widzących. Dołączył do niech Lesław Domin, który niespodziewanie okazał się najlepszy w rywalizacji niewidomych mężczyzn.
 
 
 Jubileuszowy Puchar Polski rozegrany w dniach 10-13 sierpnia był zarazem generalnym sprawdzianem formy dla kadrowiczów przed rozpoczynającymi się za tydzień w brytyjskim Birmingham Światowymi Igrzyskami Niewidomych i Słabo Widzących World Games. W tej grupie była też niewidoma Karolina Rzepa z KSN Łuczniczka. Popularna „Karolcia” zaprezentowała dobrą dyspozycję wygrywając swoją kategorię. Okazała się najlepsza zarówno w eliminacjach, jak w pojedynkach finałowych w kategorii B1 i dzięki temu zaliczyła już 8 zwycięstwo w pucharowych zmaganiach.

Rzepa w pierwszym pojedynku pokonała swoją klubową koleżankę, aktualną wicemistrzynię kraju Katarzynę Świątek 257:204, a w finale wygrała także z zawodniczką KSN Łuczniczka Magdaleną Rataj 242:158, która w półfinale pokonała Grażynę Kamińską z Moreny Iława 173:154. W pojedynku o trzecie miejsce Świątek wygrała z Kamińską 159:118 i w tej sytuacji na każdym stopniu podium stanęły reprezentantki bydgoskiego klubu. Piąte miejsce zajęła jeszcze jedna zawodniczka naszego klubu Renata Domin, której do awansu do czołowej czwórki zabrakło 25 pkt.

Warto odnotować, że w marcowych mistrzostwach Polski nasze dziewczyny również w komplecie stanęły na podium. Wówczas złoty medal zdobyła Rzepa, srebrny Świątek, a brązowy Domin. Czwarta była Rataj.

O sporą niespodziankę, pod nieobecność dominującego w kategorii B1 mężczyzn Zdzisława Kozieja z Lublina, postarał się Lesław Domin. Mąż Renaty, choć po eliminacjach zajmował 4. Miejsce, to w pojedynkach finałowych okazał się lepszy zarówno od Marka Podpory z Syrenki Warszawa 201:193 jak i Szczepana Polkowskiego z Moreny 210:190. Tym samym po raz pierwszy w karierze sięgnął po pucharowe zwycięstwo.

W kategorii B3 startował jeszcze Janusz Polakowski zajmując dalszą pozycję.
Asystentami niewidomych zawodników naszego klubu byli Ewa Iwicka i Kazimierz Fiut.
Czołowa trójka zawodniczek i zawodników w każdej konkurencji odebrała okazałe puchary i medale, były też nagrody finansowe i rzeczowe, a wszystko dzięki organizatorom jubileuszowego Pucharu Polski, czyli Stowarzyszeniu „Cross” Sekcji Niepełnosprawnych Polskiego Związku kręglarskiego oraz PEFRON i Samorządu Województwa Opolskiego.

Gratulujemy wszystkim pucharowych sukcesów, i już trzymamy mocno kciuki za udany występ Karoliny w Światowych Igrzyskach dla Niewidomych World Games w Birmingham.