biegi Katarzyna Tomczak i Marta Stramek KSN Łuczniczka Bydgoszcz

Sekcja biegowa KSN Łuczniczka Bydgoszcz jest bardzo silna. Członkowie sekcji biorą udział w wielu zawodach w całej Polsce - w biegach przełajowych, miejskich i stadionowych. Z dużymi sukcesami. Klub jest też organizatorem imprez biegowych i zgrupowań.

18 września 2021 roku w bydgoskim Myślęcinku odbyły się mistrzostwa Polski w półmaratonie niewidomych i słabowidzących. Dwóch biegaczy z KSN Łuczniczka Bydgoszcz zadebiutowało na tym dystansie. Impreza odbyła się w ramach trzydniowego 6. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego.

14 sierpnia 2021 (sobota) w godzinach wieczornych na ulicach w centrum Płocka odbyły się mistrzostwa Polski w biegu na 5 kilometrów osób niewidomych i niedowidzących. Świetnie wypadli w nim zawodnicy reprezentujący KSN Łuczniczka Bydgoszcz. Wystartowało ich dziewięciu i zajęli siedem z dziewięciu miejsc na podium.

Niewidomi zawodnicy wbiegli w sezon

Od 13 do 16 maja na stadionie Zawiszy odbyły się 49. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Na bydgoskim obiekcie pokazali się też niewidomi zawodnicy miejscowego klubu KSN Łuczniczkaoraz kadra niewidomych biegaczy ” Cross”