Na najwyższym stopniu podium Renia Domin wraz z synem Kubą, z lewej Regina Szczypiorska, z prawej  Salomela Walkowiak, a z tyłu asystent Władek Wakuliński.

Renata Domin okazała się najlepsza w kategorii B1, zaś trzeci i pierwszy w kategorii B3 był Władysław Wakuliński w ogólnopolskim turnieju w kręglach klasycznych rozegranym w dniach 18-20 sierpnia 2023 w Brzesku.

 


Rodzina Dominów po starcie w Pucharze Polski w bowlingu udała się z Opola do Brzeska na turniej w kręglach klasycznych. Dołączył do nich Władek Wakuliński, tegoroczny brązowy medalista mistrzostw Polski.


Udany start zanotowała Renia Domin, także tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw Polski, która w eliminacjach uzyskała w czterech grach 471 pkt. (rekord życiowy) i w rywalizacji pań w kategorii B1 objęła prowadzenie przed Reginą Szczypiorską, wielokrotną mistrzynią kraju, tegoroczną wicemistrzynią. W finale Szczypiorska odrobiła nieco strat, lecz Renia zdołała utrzymać pierwsze miejsce zaliczając 425 pkt.


Lesław Domin, jej mąż, w tej samej kategorii wśród mężczyzn z dorobkiem 330 pkt. uplasował się na 5. pozycji i nie awansował do finałowej rozgrywki.
Asystentem Renii i Leszka był Władek Wakuliński, który sam rywalizował w kategorii B3. W eliminacjach uzyskał 688 pkt. i plasował się na 3. pozycji. W finale uzyskał jeszcze lepszy rezultat 713 pkt. lecz rywale też „wykulali” bardzo dobre wyniki i nasz reprezentant pozostał na 3. miejscu. Organizatorzy zaprosili jeszcze kręglarzy do rywalizacji w sprintach (40 rzutów – eliminacyjnych do wyłonienia drabinki, później odbywały się pojedynki pucharowe 20 rzutów po 10 na jednym torze). Wakuliński pokonał Władka Szymańskiego i Pawła Lonca 2:0 i w finale zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy Albertem Sordylem.

Po dwóch grach był remis 1:1 i doszło do dogrywki. W niej Władek w trzech rzutach zdobył 22 pkt., a Albert 19 i w tej sytuacji to zawodnik KSN Łuczniczka zajął pierwsze miejsce.


- Może warto wprowadzić takie urozmaicenie do turniejów ogólnopolskich, a nawet do mistrzostw kraju. Emocje gwarantowane – zapewnił Władek.