Karolina wraz z przewodnikiem Dawidem na trasie biegu
To był bardzo pracowity weekend dla dwóch zawodniczek naszego klubu Karoliny Rzepy i Katarzyny Świątek oraz ich trenera Kazimierza. W piątek 10 listopada, z pozytywnym skutkiem rywalizowały w ogólnopolskim turnieju bowlingowym z okazji Dnia Niepodległości w Lublinie, a dzień później, z tej samej okazji, przebiegły w Bydgoszczy 5 kilometrową trasę ze stadionu Zawiszy do Myślęcinka i z powrotem.
ekipa z Bydgoszczy z pucharami
Katarzyna Świątek w bowlingowym Grand Prix rozegranym w dniach 19-22 października w Opolu okazała się o 3 punkty lepsza od swojej klubowej koleżanki Karoliny Rzepy, triumfatorki Światowych Igrzysk w Birmingham. W finale to jednak mistrzyni odniosła przekonywujące zwycięstwo w rywalizacji zawodniczek kategorii B1 (niewidomi). U mężczyzn triumfował zajmujący po eliminacjach trzecie miejsce kolejny reprezentant KSN Łuczniczka Lesław Domin.
uczestnik szkolenia gotowy do oddania rzutu

W sobotę 14 października gościliśmy w kręgielni w Tucholi, gdzie szukaliśmy młodych talentów do gry w kręgle klasyczne.

Triumfatorzy kategorii B3 - pierwszy z lewej Władysław Wakuliński, obok Tomasz Ćwikła,  Ireneusz Stankiewicz i Daniel Jarząb
Czwórka reprezentantów naszego klubu stanęła na podium w rozegranych w Pucku w dniach 28.09 – 1.10 2023 zawodach Pucharu Polski w kręglach klasycznych. Na tym najwyższym niewidoma Karolina Rzepa.
dekoracja trójek: z prawej Karolina wespół ze Stanisławem  i Mietkiem
Reprezentantka naszego klubu Karolina Rzepa zdobyła dwa złote oraz srebrny i brązowy medal w Światowych Igrzysk Niewidomych i Słabowidzących w bowlingu, które w dniach 21-26 sierpnia 2023 roku odbyły się w brytyjskim Birmingham.
 
Na najniższym stopniu podium Władek Wakuliński, obok niego zwycięzca Albert Sordyl i Daniel Jarząb - druga lokata.

Renata Domin okazała się najlepsza w kategorii B1, zaś trzeci i pierwszy w kategorii B3 był Władysław Wakuliński w ogólnopolskim turnieju w kręglach klasycznych rozegranym w dniach 18-20 sierpnia 2023 w Brzesku.

 

Najlepsze zawodniczki w kategorii B1 (od lewej): Karolina Rzepa, Magdalena Rataj, Katarzyna Świątek z trenerem Kazimierzem Fiut.
Nasze niewidome  panie  nie oddają krajowego prymatu w bowlingu. Tak jak w mistrzostwach Polski w komplecie stanęły na podium  w rozegranym w Opolu X jubileuszowym Pucharze Polski niewidomych i słabo widzących. Dołączył do niech Lesław Domin, który niespodziewanie okazał się najlepszy w rywalizacji niewidomych mężczyzn.
 

Zawodnicy naszego klubu z pucharem
Reprezentanci naszego klubu z powodzeniem rywalizowali w ogólnopolskich turniejach bowlingowych we Włocławku i Tarnowie.