Dekoracja Karoliny przez Zdenka Barloka z IBSA Tenpin bowling Chair
Reprezentantka naszego klubu Karolina Rzepa zdobyła dwa złote oraz srebrny i brązowy medal w Światowych Igrzysk Niewidomych i Słabowidzących w bowlingu, które w dniach 21-26 sierpnia 2023 roku odbyły się w brytyjskim Birmingham.
 

Popularna „Karolcia” mistrzowskie tytuły zdobyła w grze singlowej w kategorii B1 (osoby całkowicie niewidome) składającej się z 6 gier eliminacyjnych – 761 pkt. i 3 gier finałowych – 294 pkt. oraz była najlepsza w All Events, czyli w liczbie zdobytych punktów we wszystkich 16 grach (single, dwójki i trójki) - 1913. Wyprzedziła reprezentantki Korei Południowej, Hong Kongu, Japonii oraz gospodarzy. Co ciekawe ten ostatni rezultat był najlepszym w kategorii B1 w rywalizacji zarówno kobiet jak i mężczyzn (Izraelczyk Shlomo Lezmi zaliczył 1909 pkt.). W dwójkach kobiet wraz ze słabowidzącą koleżanką z reprezentacji Dorotą Kurek (Ikar Lublin) zdobyła srebrny medal, natomiast w trójkach wespół z Mieczysławem Kontrymowiczem i Stanisławem Stopierzyńskim (obaj Warmia i Mazury Olsztyn) sięgnęła po brąz. Asystentem Karoliny podczas mistrzostw był Adrian Hibner, kapitan sportowy Sekcji Niewidomych i Słabowidzących Polskiego Związku Kręglarskiego, a pieczę nad całą ekipą sprawowali Maciej Kwiatkowski, trener kadry i Joanna Staliś, prezes Sekcji.

W sumie biało-czerwoni w kręgielni Hollywood Bowl Birmingham Broadway Plaza zdobyli aż 20 medali, w tym 7 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych.
Karolina przygodę z bowlingiem rozpoczynała przed 13 laty jako wychowanka i uczennica Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 im. Louisa Braille’a, pod kierunkiem Kazimierza Fiut, wychowawcy internatu. Trafiła też do KSN Łuczniczka. Ta współpraca trwa do tej pory i jak widać, przynosi wspaniałe efekty. Karolina, choć na treningi techniczne dojeżdża z Dębogórza, nieopodal Kosakowa w województwie pomorskim, (przed wyjazdem do Birmingham trenowała w kręgielni hotelu Victoria w Bolszewie) ma już na swym koncie dwa brązowe medale Światowych Igrzyskach zdobyte w przed 8 laty w Seulu w singlu i All Events. Tym razem okazała się w tej rywalizacji najlepsza.

Należy wspomnieć, że w maju w Pradze zdobyła też tytuł mistrzyni Europy w bowlingu, co zagwarantowało jej start w Birmingham.
W tym też roku sięgnęła po srebrny i 2 brązowe medale mistrzostw Europy w kręglach klasycznych oraz po tytuły mistrzyni Polski w obu tych dyscyplinach, a także w barwach Lotto-Bydgostii w wiosłowaniu na ergometrze.

- Nie mogę jeszcze uwierzyć, że okazałam się najlepsza na świecie. Taki sukces był co najwyżej w sferze marzeń. Jak widać, one czasem się spełniają - relacjonuje na gorąco Karolina z Birmingham.

A my jej gorąco gratulujemy i jesteśmy przekonani, że to dopiero początek medalowej passy.