Nasza zawodniczka, niewidoma Karolina Rzepa wywalczyła w Łodzi brązowy medal mistrzostw świata w singlach w rywalizacji kobiet. W kategorii open zajęła 6 miejsce.

Przed rokiem w mistrzostwach świata IBSA World Games w koreańskim Seulu Karolina Rzepa zdobyła 2 brązowe medale w kategorii B1. Tym razem w Łodzi rywalizowała o medale mistrzostw świata osób niewidomych i słabo widzących w grach singlowych open oraz kobiet. Na starcie stanęło 40 zawodniczek i zawodników z 9 państw (Czechy, Finlandia, Grecja, Hong Kong, Izrael, Japonia, Korea, Singapur i Polska). Każdy z zawodników w trzech kategoriach B1 (niewidomi) oraz B2 i B3 (słabo widzący) miał do rozegrania 18 gier. Po nich czołowa ósemka przystępowała do pojedynków „każdy z każdym”. Suma zdobytych punktów, plus bonusy (20 pkt.) za każde zwycięstwo w pojedynku wyłoniły trzech najlepszych zawodników. Triumfator tej części mistrzostw miał zapewniony przynajmniej srebrny medal. Zawodnicy z 2 i 3 miejsca rozgrywali jedną grę o prawo rywalizacji o złoty. Przegrywającemu przypadał brązowy. Rzepa w kategorii B1 w rywalizacji pań zdobyła brązowy krążek. W open popularna „Karolcia” po grach zasadniczych zajmowała 8 pozycję. Udane pojedynki (4 zwycięstwa, w tym z późniejszym wicemistrzem świata Japończykiem Kanju Mori i brązowym medalistą Izraelczykiem Shlomo Lezmy) sprawiły, że przesunęła się w klasyfikacji na 6 miejsce. To ogromny sukces Karoliny. W jej kategorii mistrzem globu został reprezentacyjny kolega Zdzisław Koziej z Hetmana Lublin. Z kolei srebrny medal w kategorii B3 zdobył Zbigniew Strzelecki z Karolinki Chorzów, który do finałowego pojedynku przystępował z 1 pozycji. W nim przegrał jednak z Japończykiem Kazuaki Kobayashi. Na 5 miejscu uplasował się Stanisław Poświatowski z Jaćwinga Suwałki. W kategorii B2 w rywalizacji kobiet srebrny medal przypadł Jadwidze Dudek z Pionka Włocławek, która w open zajęła 5 miejsce. Na 8 pozycji ukończył mistrzostwa Mieczysław Kontrymowicz (Warmia i Mazury Olsztyn)

Rzepa zawodniczka KSN Łuczniczka, podopieczna Kazimierza Fiut wraz z piątką reprezentantów naszego kraju, którzy wywalczyli w mistrzostwach miejsca w czołowej ósemce, pod opieką trenera kadry Przemysława Antuszewicza, w nagrodę pojedzie w ostatnich dniach września na międzynarodowy turniej do Tokio.

W mistrzostwach miała również wystąpić druga reprezentantka naszego klubu Honorata Borawa. Niestety, nie została do nich dopuszczona przez panel lekarski międzynarodowej komisji. Obecnie nasza zawodniczka, która ma już za sobą występy m.in. w mistrzostwach świata w Malezji, czy ME w Pradze musi przejść w najbliższym czasie ponowne badanie przez drugi panel lekarski. Ich werdykt zdecyduje o jej dalszej międzynarodowej przyszłości.

foto relacja link