Dwa zwycięstwa odnieśli reprezentanci KSN Łuczniczka Bydgoszcz w ogólnopolskim turnieju w kręglach klasycznych dla osób słabo widzących i niewidomych rozegranych w dniach 8-11 września 2016 roku w Tucholi.

Pierwsze miejsce w kategorii B1 kobiet zajęła niewidoma Karolina Rzepa – 592 pkt wyprzedzając Reginę Szczypiorską (Morena Iława) – 563 pkt oraz dwie klubowe koleżanki Katarzynę Świątek – 543 pkt i Magdalenę Rataj – 534 pkt. To rekordy życiowe naszych zawodniczek w tucholskiej kręgielni OSiR.

W kategorii B2 mężczyzn triumfował Władysław Wakuliński – 665 pkt wyprzedzając Jana Smołę (Morena) – 646 pkt i Mieczysława Sabaja (Podkarpacie Przemyśl) – 646 pkt. O wyższej pozycji Smoły zadecydowały zbite dwie „9”, przy braku ich u rywala.

W kategorii B1 mężczyzn na 6 pozycji uplasował się Sylwester Dołasiński – 468 pkt (wygrał Marek Ptasiński z Syrenki Warszawa – 633 pkt), w B2 – 7 był Jan Łazuka – 414 pkt, zaś w B3 na 6 miejscu sklasyfikowany został Janusz Polakowski – 613 pkt, zaś na 9 Przemysław Borkowski – 487 pkt. W rywalizacji kobiet w B3 zadebiutowała 14 letnia Wiktoria Kurlenda, uczennica Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Bydgoszczy (wychowankami też są Świątek, Madaj i Borkowski) uzyskując bardzo obiecujący rezultat 548 pkt, co dało jej 8 miejsce. Wygrała w tej grupie Jolanta Krok-Sabaj (Podkarpacie) – 669 pkt.

Najlepsze wyniki turnieju, w którym wzięło udział 45 zawodniczek i zawodników uzyskali: Jadwiga Dudek (Pionek Włocławek) grając w kategorii B2 – 707 pkt i Tomasz Ćwikła (Morena) rywalizujący w kategorii B3 – 689 pkt.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie „Cross” i nasz klub KSN Łuczniczka, a koordynatorem Ewa Sargalska. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, ze środków funduszu rozwoju kultury fizycznej. Wzorowo zawody sędziowały panie: Ewa Iwicka, Marzena Krueger i Paulina Hennik.

wyniki turnieju pdf