Krzysztof Badowski z numerem startowym i medalem na mecie
Od niemal dwóch dekad Krzysztof Badowski udziela się społecznie w szczególności na rzecz środowiska niewidomych i niedowidzących sportowców oraz szeroko rozumianych osób niepełnosprawnych i wykluczonych, a także na rzecz mieszkańców naszego miasta…
Na wtorkowej sesji Rady Miasta, która odbyła się 29 marca bydgoscy Radni wskazali tegorocznych laureatów Medalu Kazimierza Wielkiego. Ich decyzją w tym zaszczytnym gronie znalazł się w tym roku Krzysztof Badowski.
 
„Dzień dobry, dyrektorze, prezesie, wiceprezesie, przewodniczący oraz członku rad wszelakich” – w taki żartobliwy sposób wita zwykle Krzysztofa Badowskiego Prezes Zarządu Klubu Sportowego Niewidomych Łuczniczka Bydgoszcz Łukasz Skąpski. Od 19 kwietnia będzie on musiał dodać do tej listy jeszcze „Laureacie Medalu Kazimierza Wielkiego”, bo to tego dnia na uroczystej Sesji Rady Miasta Krzysztof Badowski otrzyma wyżej wymienione wyróżnienie.
 
- Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że Krzysztof otrzyma ten medal – mówi Prezes Zarządu Łukasz Skąpski. – Takie wyróżnienie od dawna mu się należało. Krzysiu jest niesamowity. Swoją energią, gdyby miał wbudowane gniazdko elektryczne, to zasiliłby pewnie pół Bydgoszczy. On jest napędem naszego Klubu. My musimy go raczej stopować niż zachęcać do aktywności – kończy ze śmiechem swoją wypowiedź Łukasz Skąpski.
 
Należy tylko dodać, że w tym, jak Prezes wita Krzysztofa Badowskiego, nie ma słowa przesady. Od niemal dwóch dekad Krzysztof Badowski udziela się społecznie w szczególności na rzecz środowiska niewidomych i niedowidzących sportowców oraz szeroko rozumianych osób niepełnosprawnych i wykluczonych, a także na rzecz mieszkańców naszego miasta.
 
W tym okresie działał on i nadal działa w licznych radach, będąc ich członkiem lub przewodniczącym oraz był i nadal jest inicjatorem wielu wydarzeń sportowych, kulturalnych i społecznych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Krzysztof Badowski jest także „ojcem chrzestnym” niezliczonych sukcesów sportowych wychowanków KSN Łuczniczka Bydgoszcz oraz siłą, która przyczyniła się do tak wspaniałego rozwoju Klubu.
 
Powyższe zajęcia Krzysztof Badowski godzi jakimś cudem, prawdopodobnie rozciągając magicznie czas, z ponadprzeciętną aktywnością sportową. Biegi długodystansowe, triatlon oraz biegi narciarskie i wiele innych dyscyplin, jest tym, czym zajmuje się on w swoim czasie wolnym.
 
Medal Kazimierza Wielkiego przyznawany jest od 1998 roku przez Radę Miasta Bydgoszczy jako honorowe odznaczenie za wybitne zasługi dla Miasta Bydgoszczy oraz za rozsławianie Jego imienia w kraju i na świecie. Medalem jest krążek koloru srebrnego o średnicy 70 milimetrów z wizerunkiem Króla Kazimierza Wielkiego i napisem: „Kazimierz Wielki 1333 -1370 Założyciel Miasta Bydgoszczy” na awersie oraz herbem Bydgoszczy i napisem: „Rada Miasta Bydgoszczy – Za Zasługi” na rewersie.
 
Mogą go otrzymać osoby fizyczne, osoby prawne oraz stowarzyszenia i organizacje nieposiadające osobowości prawnej, które swą działalnością w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju Miasta i swoimi osiągnięciami przysporzyły chwały Bydgoszczy. Prawo inicjatywy kierowania wniosku do Rady Miasta Bydgoszczy o przyznanie Medalu przysługuje Przewodniczącemu Rady Miasta Bydgoszczy oraz Prezydentowi Miasta Bydgoszczy.
 
Medal Kazimierza Wielkiego wręczany jest podczas uroczystych sesji Rady Miasta Bydgoszczy zwoływanych w miesiącu kwietniu, w dniu upamiętniającym dzień nadania Miastu praw miejskich. Wraz z Medalem wręczany jest „Dyplom do Medalu Kazimierza Wielkiego.
 
Gratulujemy!
Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz