W terminie 23-27.02.2023 r. w Jabłonnej koło Lublina w Hotelu Dworek Jabłonna odbył się finałowy turniej z cyklu Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów – Polska Liga Showdown.

W terminie 23-27.02.2023 r. w Jabłonnej koło Lublina w Hotelu Dworek Jabłonna odbył się finałowy turniej z cyklu Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów – Polska Liga Showdown.
 
Organizatorem turnieju był Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "ŁUCZNICZKA" w Bydgoszczy, a dofinansowany on był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z konkursu 1/2021 pn. „Sięgamy po sukces”.
 
Finałowa Liga była turniejem indywidualnym. Tradycyjnie rozgrywki toczyły się na trzech stołach pod czujnym okiem piątki sędziów. Turniej zdominowali zawodnicy z Lublina, Przemyśla, Wałbrzycha i Bydgoszczy, czyli z czterech ośrodków, które w ostatnim czasie mają prawdopodobnie najliczniejsze i najbardziej aktywne sekcje showdown w Polsce.
 
Z ciekawych meczów należy wspomnieć o tradycyjnie zaciekłej rywalizacji pomiędzy Łukaszami Cichym, a Skąpskim. Panowie od czasu zeszłorocznego półfinału trafiają na siebie w grupach eliminacyjnych i grają, jakby całe rzycie zależało od wyniku tego meczu. Tym razem Łukasz Cichy musiał uznać wyższość Prezesa Łosia i w pięknym stylu, w trzech setach, ale jednak uległ.

Na uwagę zasługuje też osiągnięcie Agnieszki Bardzik reprezentującej KSN Łuczniczka Bydgoszcz, która, mimo że jest praworęczna, to cały miniony turniej rozegrała lewą ręką. Było to podyktowane tym, że jej prawa ręka uległa kontuzji i klubowy trener Szymon Borkowski zarządził, że ma się nauczyć grać lewą. No i się nauczyła. I to jak…? Agnieszka wygrała ten turniej i udowodniła w ten sposób, że się da.
 
Natomiast debiutujący w ligowych rozgrywkach sędzia Maciej Wieczorek miał chyba pecha, ponieważ zdecydowana większość przez niego gwizdanych meczów kończyła się rezultatem 2 do 1 w setach. Pozostali sędziowie żartowali sobie, że zawodnicy dbają o rozwój Macieja i dają mu w ten sposób możliwość „otrzaskania” się z Showdownem.
 
Miniona Liga była ostatnią w tej edycji. Niebawem siódma edycja tego niezmiennie cieszącego się ogromną popularnością projektu. Miejmy nadzieję, że złożony przez KSN Łuczniczka Bydgoszcz projekt przejdzie przez „sito” PFRON-u i pod koniec kwietnia wszyscy miłośnicy showdowna w Polsce będą się mogli znowu spotkać przy stołach.
 
Podsumowanie całej Ligi już w krótce.
 
Podium:
 
Kobiety:
1. - Bardzik Agnieszka – KSN Łuczniczka Bydgoszcz
2. – Kołodziej Marzena – IKAR Lublin
3. – Wójcik Natalia – Podkarpacie Przemyśl
 
Mężczyźni:
1. – Sobiło Krzysztof – Podkarpacie Przemyśl
2. – Knaź Przemysław – Podkarpacie Przemyśl
3. – Budzyński Szymon – IKAR Lublin
 
Gratulujemy wszystkim zawodnikom!
Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz