zawodnicy pod czas biegu

Po raz dziesiąty Bydgoszcz była gospodarzem Mistrzostw Polski Niewidomych 

i Słabowidzących w Biegu Długodystansowym na 10 km. Tegoroczna impreza odbyła się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy na szerokiej trasie asfaltowej niezwykle bezpiecznej dla os niewidomych. Koordynatorem zawodów był Krzysztof Badowski – Wiceprezes KSN Łuczniczka Bydgoszcz oraz Wiceprezes Stowarzyszenia CROSS.

Ilość szła w parze z jakością

 

Jubileuszowa impreza zgromadziła na starcie rekordową liczbę zawodników. W tym przypadku ilość szła w parze z jakością, ponieważ poziom sportowy był naprawdę bardzo wysoki, o czym świadczą chociażby uzyskane przez najlepszych biegaczy rezultaty czasowe. Również trenerzy i sędziowie byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności startujących.

 

Nawet pogoda była po stronie zawodników

 

Trasa zawodów biegła malowniczymi terenami bydgoskiego „Myślęcinka”, wzdłuż różnego rodzaju drzew i innej bujnej roślinności. Nawet pogoda była po stronie zawodników 

i organizatorów, bowiem przez cały czas towarzyszyło im przepiękne słońce.

 

Warto podkreślić, że całą organizacją imprezy od najmniejszych szczegółów po najistotniejsze sprawy zajęli się pracownicy KSN Łuczniczka Bydgoszcz oraz wielu wolontariuszy i przyjaciół braci biegowej z całej Bydgoszczy. Uczestnicy biegu ocenili przygotowanie zawodów celująco!

 

taka jest siła KSN Łuczniczka Bydgoszcz

 

Bydgoscy sportowcy byli bardzo niegościnni z dziewięciu medali zgarnęli siedem, ale taka jest siła KSN Łuczniczka Bydgoszcz.

 

Doskonały debiut w barwach KSN Łuczniczka Bydgoszcz zaliczył nowy nabytek tego klubu – Łukasz Wietecki, który w kategorii T-12 okazał się najlepszy. Bydgoski paraolimpijczyk zaliczył czas lepszy o prawie cztery minuty od drugiego na mecie Tomasza Chmurzyńskiego. 

Kariera Łukasza Wieteckiego jest bardzo bogata. Dość powiedzieć, że jako biegacz 

ma na swoim koncie sześć medali Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, w tym aż trzy złote (Mistrz Świata w 2011 roku z Christchurch na dystansie 800m, podwójny Mistrz Europy 

w 2016 roku z Grosseto – złoto na dystansie 1500m oraz 5000m). Nasz multimedalista poza bieganiem sprawdza się także w innych sportach. Ma na swoim koncie chociażby tytuł Wicemistrza Europy w triathlonie, zdobyty w estońskim Tartu w 2018 roku.

 

„Rowerowa Brzoza” jak zawsze pomocna

 

Uczestników biegowej rywalizacji na 10 km w Myślecinku jako wolontariusze piloci zabezpieczali członkowie Stowarzyszenia Klubu Turystyki Rowerowej "Rowerowa Brzoza".

Stowarzyszenie jest klubem otwartym dla wszystkich. Członkowie są nie tylko z Brzozy. Mogą do niej należeć sympatycy rowerowej aktywności także z Białych Błot, Bydgoszczy, czy Koronowa. Organizowane są różne imprezy rekreacyjno-sportowe, rowerowe, biegowe razem z "Brzoza biega".

Rowerzyści z tego stowarzyszenia organizowali i brali udział m.in. w Rajdzie Niepodległości, rajdach poświęconych papieżowi Janowi Pawłowi II, czy szlakiem męczeńskiej śmierci 

ks. Jerzego Popiełuszki. Na swym koncie mają też przejechane oddzielnie kilometry 

z Bydgoszczy do Zakopanego, Częstochowy oraz trasę ze Świnoujścia na Hel.

 

Klasyfikacja medalowa kategorii T-11 mężczyźni niewidomi

1. Mariusz Zacheja (Syrenka Warszawa) – 00:47:25

2. Zbigniew Świerczyński (Warmia i Mazury Olsztyn) – 00:48:10

3. Adam Kruczkowski (KSN Łuczniczka Bydgoszcz) – 00:49:15

 

Klasyfikacja medalowa kategorii T-12 kobiety niedowidzące

1. Marta Stramek (KSN Łuczniczka Bydgoszcz) – 00:43:02

2. Katarzyna Tomczak (KSN Łuczniczka Bydgoszcz) – 00:46:03

3. Ewa Chmurzyńska (KSN Łuczniczka Bydgoszcz) – 01:02:12

 

Klasyfikacja medalowa kategorii T-12 mężczyźni niedowidzący

1. Łukasz Wietecki (KSN Łuczniczka Bydgoszcz) – 00:35:54

2. Tomasz Chmurzyński (KSN Łuczniczka Bydgoszcz) – 00:39:47

3. Kacper Jażdżewski (KSN Łuczniczka Bydgoszcz) – 00:39:49

 

Szymon Borówa Borkowski