16 października w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Półmaratonie w ramach 8. Półmaraton Królewski.
Pogoda była wprost idealna do biegania. Piękna, złota, polska jesień. Kilkanaście stopni na plusie i bezchmurne niebo. Ten półmaraton cieszy się coraz większą popularnością. Wyróżnia się on zwłaszcza atrakcyjnymi nagrodami w kategoriach biegaczy z niepełnosprawnością. I to zarówno wśród osób z wadą wzroku jak i słuchu. Jednak z racji rosnącej popularności konkurencja bardzo się zwiększyła. Warto dodać, że ten organizator tego biegu, jako jeden z nielicznych w Polsce, honoruje na mecie zarówno biegaczy słabosłyszących jak i z głębokim ubytkiem słuchu powyżej 55 decybeli. Tym razem całe podium w kategorii OPEN wśród mężczyzn obsadzili Kenijczycy. Wśród pań, jak przed rokiem, triumfowała ukrainka. Do mety w TAURON Arenie Kraków dotarło w sumie 5807 uczestników niedzielnego półmaratonu. Dla 556 z nich oznaczało to również, że zdobyli Królewską Triadę Biegową 2022 za ukończenie 19. Cracovia Maraton, 15. Biegu Trzech Kopców i 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Szczerze polecam ten bieg, tym, którzy nie są w stanie jeszcze przebiec maratonu lub tym, którzy nie znają dobrze Krakowa. Trasa biegnie przez wszystkie najważniejsze atrakcje grodu Kraka takie jak: rynek główny, zamek królewski na Wawelu, bulwary wiślane, błonia, można też dojrzeć krakowskie kopce. Zaś ciarki przechodzą gdy wbiega się na metę do Tauron Areny.
 
Wiceprezes Krzysztof Badowski bardzo wysoko ocenił poziom sportowy tych Królewskich dystansów wymagających wielu przygotowań i samodyscypliny zawodników. Brawo trener Tomasz Chmurzyński za pracę i wyniki naszych zawodników.
Wyniki Mistrzostw w Półmaratonie
Kraków 15-17.10.2022

Kat-T-11 Niewidomi
1 miejsce Świerczyński Zbigniew - Warmia i Mazury Olsztyn
2 miejsce Kruczkowski Adam - KSN Łuczniczka Bydgoszcz
3 miejsce Król Paweł - Lajkonik Kraków
Kat-T-12 Niedowidzący Kobiety
1 miejsce Stramek Marta - KSN Łuczniczka Bydgoszcz
2 miejsce Tomczak Katarzyna - KSN Łuczniczka Bydgoszcz

Kat-T-12 Niedowidzący Mężczyzni
1 miejsce Wietecki Łukasz - KSN Łuczniczka Bydgoszcz
2 miejsce Ochnio Ryszard - Razem Na Szlaku Poznań
3 miejsce Dutka Zenon - Syrenka Warszawa
4 miejsce Badowski Krzysztof - KSN Łuczniczka Bydgoszcz