Pamiątkowe zdjęcie bydgoskiej ekipy w kręgielni w Sierakowie
Karolina Rzepa nasza niewidoma reprezentantka drugi raz z rzędu, a trzeci w karierze, została mistrzynią Polski Niewidomych i Słabowidzących w kręglach klasycznych. Wicemistrzem został słabowidzący Władysław Wakuliński, a po raz pierwszy w karierze po medal – brązowy - sięgnęła niewidoma Renata Domin.
Do finałowej rozgrywki, która w dniach 5-7 kwietnia odbyła się w przepięknej kręgielni w Sierakowie, z rozegranych przed świętami wielkanocnymi eliminacji w Gostyniu zakwalifikowała się siódemka reprezentantów KSN Łuczniczka. Wszyscy spisali się znakomicie.

W kategorii B1 kobiet (niewidomi) tytuł sprzed roku wywalczony w Tarnowie Podgórnym obroniła Karolina Rzepa, która z asystentem Władysławem Wakulińskim „wykulała” najlepsze wyniki w piątkowym półfinale – 542 pkt. oraz w sobotnim finale – 536 pkt. co dało jej w sumie 1078 pkt. Wicemistrzynię Reginę Szczypiorską z Moreny Iława wyprzedziła o ponad 150 pkt. Brązową medalistką została druga z zawodniczek KSN Łuczniczka Renata Domin z asystentką Ewą Iwicką – 913 (415+498). W finałowej szóstce zameldowały się kolejne dwie zawodniczki bydgoskiego klubu: czwarta była Katarzyna Światek – 791 (409+382), a szósta Magdalena Rataj – 753 (383+370).

Doświadczony Wakuliński, choć w kategorii B3 rywalizował ze znacznie młodszymi zawodnikami to pokazał, że nadal należy do najlepszych w kraju. W pierwszym dniu ubiegłoroczny brązowy medalista zaliczył w czterech grach aż 780 pkt., co było jego rekordem życiowym i plasowało go na drugim miejscu za Tomaszem Ćwikłą z Moreny – 791 pkt. Nazajutrz w decydującej, bardzo emocjonującej, rozgrywce obronił zajmowaną pozycję i mógł się cieszyć z wicemistrzostwa kraju. Wakuliński w finale zdobył 716 pkt. co łącznie dało 1496 pkt. Wygrał Ćwikła – 1554 pkt., a trzeci był obrońca tytułu Grzegorz Kanikuła (Hetman Lublin) – 1479.

W kategorii B1 mężczyzn rywalizowało dwóch zawodników bydgoskiego klubu: Sylwester Dołasiński i Sebastian Szymański, uczeń Ośrodka „Braille’a. Dołasiński, trzeci przed rokiem, tym razem zajął czwarte miejsce - 1003 pkt. (507+496), a do trzeciego Szczepana Polkowskiego (Morena) stracił 40 pkt. Debiutant Szymański, dla którego już sam awans do finału mistrzostw Polski był ogromnym sukcesem zajął ósme miejsce zbierając, przede wszystkim, cenne doświadczenie. Asystentami niewidomych zawodniczek i zawodników bydgoskiego klubu byli jeszcze Kornelia Żubkowska i Kazimierz Fiut.

A już za 2 tygodnie w Poznaniu mistrzostwa Polski w bowlingu.

Treningi i szkolenia naszych zawodników dofinansowane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miasto Bydgoszcz i Agrolok.