Nagrody specjalne na tle plakatów PLS I Sponsora
Ciekawi, jak było? To zapraszamy do lektury!
 
W dniach 01-05.05.2024 w hotelu Kaprys w Świdniku odbył się pierwszy w tym roku turniej z cyklu Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów - Polska Liga Showdown” W turnieju wystartował komplet zawodników, a lista rezerwowych była prawie tak samo długa… Swoje reprezentacje wystawiło aż 9 klubów z terenu całej Polski.
 
 
Miniona Liga była rozegrana według innowacyjnego pucharowego systemu, który sprawił, że aby zwyciężyć w turnieju nie można było przegrać żadnego meczu. Ponadto każdy rozegrany mecz był 1-setowy. Zawodnicy grali w dwóch pierwszych fazach do 21, w ćwierćfinale oraz półfinale do 31, a w finale do 41 punktów przy zachowaniu 2-punktowej przewagi. Zawodnicy grali w kategorii open, co dodatkowo podnosiło temperaturę spotkań.
 
Wyniki wyglądają następująco:
 
Kategoria OPEN:
 
1. Budzyński Szymon – IKAR Lublin ,
2. Cichy Łukasz – KSN Łuczniczka Bydgoszcz ,
3. Krupa Paulina – KSN Łuczniczka Bydgoszcz ,
 
Kategoria KOBIETY:
 
1. Krupa Paulina – KSN Łuczniczka Bydgoszcz,
2. Czuj Dominika – IKAR Lublin,
3. Zagojska Natalia – IKAR Lublin,
 
Kategoria MĘŻCZYŹNI:
 
1. Budzyński Szymon – IKAR Lublin,
2. Cichy Łukasz – KSN Łuczniczka Bydgoszcz,
3. Ejzenberg Paweł – OKS WiM Olsztyn,
 
W trakcie turnieju zostały też wręczone nietuzinkowe nagrody specjalne. Pierwsza z nich o wdzięcznej nazwie „BROKEN BALL” Nagroda specjalna Za waleczną postawę do samego końca, powędrowała do rąk ligowego i showdownowego debiutanta Jerzego Janasa. Kolejne wyróżnienie „BROKEN BAT” Wyróżnienie Za bardzo efektowną grę, otrzymała Ola Wysocka, która zachwyciła sędziów swoją determinacją. Ostatnią nagrodę, „GOLDEN WHISTLE” Nagroda Zawodników Dla Najlepszego sędziego turnieju, otrzymał Sędzia Zbigniew Berczyński, który zjednał sobie sympatię największej ilości obecnych na turnieju graczy. Prezes Łoś wręczył też 3 nagrody specjalne - „GOLDEN BALL” Nagroda specjalna Prezesa Łosia dla największych showdownowych pasjonatów.

Pochwalimy się tylko, że wszystkie wyżej wymienione statuetki zostały przygotowane własnoręcznie i są niepowtarzalne. Jeżeli chcecie się przekonać, jak one wyglądają w naturze, to zapraszamy na kolejny ligowy turniej, który odbędzie się w Rowach w terminie 29.07-08.08.2024
 
Organizatorem projektu jest Klub Sportowy Niewidomych Łuczniczka Bydgoszcz, a współfinansowany jest on ze środków PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z konkursu 1/2023 pn. „Możemy więcej”, kierunek pomocy 3.
 
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz
 
PS. Turniej zakończył się zabawą przy ognisku do białego rana…