Zawodnik przy stole podczas gry
Szósta bydgoska Liga była turniejem indywidualnym. Tradycyjnie rozgrywki toczyły się na trzech stołach pod czujnym okiem piątki sędziów. Turniej zdominowali zawodnicy z Lublina, Wałbrzycha i Bydgoszczy…
W terminie 10-14.11.20 r. w Bydgoszczy w Hotelu Akor, ul. Ludwikowo 1 odbył się szósty turniej z cyklu Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów – Polska Liga Showdown.
 
Organizatorem turnieju był Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "ŁUCZNICZKA" w Bydgoszczy, a dofinansowany on był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z konkursu 1/2021 pn. „Sięgamy po sukces”.
Nie opadł dobrze kurz po piątej Lidze, a tutaj już relacja z Szóstej… Dzieje się tak ponieważ planowane przez organizatora z dużym wyprzedzeniem terminy i miejsca, są np. zajmowane przez ogłaszane na ostatnią chwilę showdownowe turnieje międzynarodowe, w których biorą udział polscy sędziowie i zawodnicy, bądź też ośrodki, w których były planowane Ligi z różnych przyczyn nie mogą przyjąć showdownowej braci. Organizator robi jednak wszystko, aby polscy miłośnicy showdowna mogli się spotkać i kolejny raz pograć sobie w, jak to często mówią o showdownie niewtajemniczone osoby, w cymbergaja.
 
Szósta bydgoska Liga była turniejem indywidualnym. Tradycyjnie rozgrywki toczyły się na trzech stołach pod czujnym okiem piątki sędziów. Turniej zdominowali zawodnicy z Lublina, Wałbrzycha i Bydgoszczy, czyli z trzech ośrodków, które w ostatnim czasie mają prawdopodobnie najliczniejsze sekcje showdown w Polsce.
 
W trakcie turniejowych zmagań, obecni zawodnicy tradycyjnie nie szczędzili sił. Każdy z nich dał z siebie wszystko. Na całe szczęście dla organizatora, turniej rozgrywany był nowymi, nieco bardziej wytrzymałymi piłeczkami, które nie ulegają tak szybko nieposkromionej sile showdownowych entuzjastów, co oczywiście przekłada się bezpośrednio na spore oszczędności finansowe.
 
Po czterech rozegranych już indywidualnych ligowych turniejach tabela jest dość wyrównana. Przed nami jeszcze dwie Ligi. Siódma oraz zaległa pierwsza, która odbędzie się w drugiej połowie lutego w nowym dla ligi miejscu, czyli w Jabłonnej koło Lublina. Trzymajmy wszyscy kciuki, aby wszystko odbyło się w zaplanowanym czasie i miejscu.
 
Podium:
 
Kobiety:

1. - Bardzik Agnieszka
2. - Czuj Dominika
3. - Kałębasiak Izabela
 
Mężczyźni:

1. - Skąpski Łukasz
2. - Kałębasiak Grzegorz
3. - Szliben Damian
 
Gratulujemy wszystkim zawodnikom!
Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz