rollap_SHOWDOWN_2021
Mikołaj Rotnicki nie potrafił, a pewnie i nie chciał, ukrywać swojej radości. Biegał po całym obiekcie i opowiadał o swoim sukcesie chyba wszystkim...
W terminie 16-20.11.2021 w hotelu Notera, ul.  Wczasowa 1, 89-606 Charzykowy odbył się szósty, a zarazem ostatni indywidualny turniej z cyklu Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów – Polska Liga Showdown.
 
Organizatorem projektu jest Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "ŁUCZNICZKA" w Bydgoszczy, a dofinansowany jest on ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z konkursu 1/2020 pn. „Pokonamy bariery".
 
Zaskoczenie. Bez żadnej przesady można napisać, że te słowo było na ustach wszystkich uczestników minionego turnieju. A przyczyną takiej jego eksploatacji był, reprezentujący barwy KSN Łuczniczka Bydgoszcz, Mikołaj Rotnicki. Jednak po kolei…
Ostatni w tym sezonie ligowy turniej rozgrywany był w nietypowym dla polskich realiów showdownowych systemie. Zawodnicy grali 1-setowe mecze, a do tego w systemie pucharowym. Żeby tego było mało, kobiety i mężczyźni grali razem, bez podziału na kategorie. Taki system sprawił, że chcąc wygrać cały turniej, należało nie przegrać żadnego meczu, ponieważ każda porażka zamykała drogę do sukcesu.
 
Sztuka ta udała się Dominice Czuj reprezentującej IKAR Lublin, a niezmiernie blisko był, wspomniany wcześniej, Mikołaj, dla którego było to największe osiągnięcie showdownowe w życiu. Mikołaj wygrywając kolejne mecze z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami i zawodnikami był zaskoczony na równi z innymi. Ewidentnie taki system rozgrywek mu sprzyjał. Czego dowodem niech będzie to, że w pierwszym meczu pokonał Łukasza Skąpskiego, a na jego „liście pokonanych” znaleźli się m.in. Paulina Krupa oraz Daniel Kuźniar. Obecni na turnieju zawodnicy żartowali, że Mikołaj schrupał wszystkich i dopiero w finale, połamał sobie zęby na ciastku, bo taką ksywę nosi Dominika.
 
No i teraz najciekawsze. Mimo przegranego z Dominiką meczu, Mikołaj i tak ostatecznie zajął pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn, ponieważ punktacja była liczona osobno dla pań i osobno dla panów.
 
 
zawodnik podczas gry
 
 
Mikołaj Rotnicki nie potrafił, a pewnie i nie chciał, ukrywać swojej radości. Biegał po całym obiekcie i opowiadał o swoim sukcesie chyba wszystkim napotkanym osobom. Na ceremonii kończącej turniej, oficjalnie zapowiedział, że od teraz na poważnie bierze się za treningi. I kto wie? Może za jakiś czas nazwisko Rotnicki przejdzie do historii polskiego, a może i światowego showdowna? Czego oczywiście z całego serca mu życzymy.
 
Podium w kategorii kobiet:
1. Dominika Czuj
2. Izabela Kałębasiak
3. Marzena Kołodziej
Podium w kategorii mężczyzn:
1. Mikołaj Rotnicki
2. Daniel Kuźniar
3. Łukasz Skąpski
 
Gratulujemy wszystkim zawodnikom.
Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz