...jesteśmy przekonani, że bez większych problemów, przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa, uda nam się przeprowadzić tegoroczną edycję Ligi. Poniżej garść podstawowych informacji o projekcie.
Miłośnicy showdowna, zawodnicy bardziej i Ci mniej zaawansowani! Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz z przyjemnością informuję, iż rozpoczynamy realizację piątej już edycji projektu Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów - Polska Liga Showdown. Bogatsi o zeszłoroczne doświadczenia, związane z organizacją wydarzeń sportowych w dobie pandemii, jesteśmy przekonani, że bez większych problemów, przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa, uda nam się przeprowadzić tegoroczną edycję Ligi. Poniżej garść podstawowych informacji o projekcie.
 
 
Na zdjęciu Prezes Zarządu Łukasz Skąpski, ubrany w klubową koszulkę, przecinający wstęgę na tle roll-upu projektu Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów – Polska Liga Showdown.Organizatorem projektu jest Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "ŁUCZNICZKA" w Bydgoszczy, a dofinansowany jest on ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z konkursu 1/2021 pn. „Pokonamy bariery".
 
Projekt adresowany jest do wszystkich osób, które kiedykolwiek zetknęły się z tą wspaniałą i niepowtarzalną dyscypliną sportową, jaką jest showdown. Cykl turniejów odbywających się w ramach projektu daje niepowtarzalną i unikalną na skalę krajową możliwość zmierzenia się z zawodnikami z terenu całej Polski, co Pozwoli w radosnej, bezstresowej, a jednocześnie sportowej atmosferze podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje w tej dziedzinie. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że wzorem poprzednich edycji projektu w wymierny sposób wpłynie to na generalny wzrost poziomu showdown w Polsce, a także na poziom gry każdego uczestnika.
 
W tym miejscu publikować będziemy wszystkie informacje dotyczące projektu takie, jak terminy kolejnych spotkań, relacje oraz wyniki poszczególnych turniejów z cyklu, foto galerie, a także inne informacje niezbędne dla wszystkich uczestników.
 
Ze względu na panujące w Polsce zagrożenie, związane z obecnością koronawirusa, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia wirusem SARS COV-2, uczestnicy turniejów zobowiązani będą do przestrzegania procedur sanitarnych, zgodnych z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii;
 
Przede wszystkim wszyscy zawodnicy, sędziowie i pozostałe obecne osoby w trosce o zdrowie swoje oraz wszystkich pozostałych uczestników turnieju będą mieć obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych w trakcie trwania całych zawodów z wyłączeniem sędziów oraz zawodników, którzy na czas rozgrywki będą mogli je odsłonić. Bezpośrednie kontakty ograniczone będą do niezbędnego minimum, a wszystkie informacje przekazywane będą uczestnikom drogą elektroniczną. Na sali rozgrywek przebywać będą mogli tylko: sędziowie, zawodnicy, trenerzy oraz osoby z obsługi technicznej zawodów. Ponadto wszystkie pomieszczenia, w których odbywać się będą rozgrywki będą regularnie wietrzone. Powierzchnie, z którymi mają kontakt zawodnicy będą skrupulatnie dezynfekowane, a sędziowie będą dbać o to, aby zawodnicy przed podejściem do stołów dezynfekowali także swoje dłonie. Powyższe procedury sanitarne zostaną szczegółowo omówione na odprawie technicznej poprzedzającej każdy z turniejów;
 
Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem organizacyjnym oraz regulaminem turniejów.
 
Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz