W 2017 roku po raz pierwszy rywalizowano w Polskiej Lidze Showdown. Powołał ją do życia Łukasz Skąpski, obecny prezes KSN Łuczniczka Bydgoszcz, do końca roku 2020 trener kadry Polski. Pod koniec listopada w Bydgoszczy odbył się ostatni turniej 4. edycji Polskiej Ligi Showdown - Nie Tylko Dla Mistrzów.

Ostatni turniej z cyklu odbędzie się w bydgoskim hotelu Akor w terminie 27-30.11.2020 r. Będzie to turniej drużynowy...

Był to już drugi w historii turniej showdowna w tym miejscu. Zgodnym zdaniem wszystkich obecnych na turnieju osób "Miasto róż" i sam hotel Stacja Kutno potwierdziły, że są doskonałym pod każdym względem miejscem do przeprowadzania showdownowych rozgrywek.

Trzeci turniej z cyklu odbędzie się w dniach 20-23.08.2020 r. w hotelu Stacja Kutno, ul. Łąkoszyńska 127, 99-300 Kutno, tel. +48 24 254 70 65, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najbliższy turniej odbędzie się w dniach od 6 do 9 czerwca w Dźwirzynie w Ośrodku Wypoczynkowym Gród Piastów, ul. Jachtowa 42. Poniżej garść informacji dotyczących formalności związanych ze zgłaszaniem zawodników itd. Osoby zainteresowane startem w turnieju prosimy o zapoznanie się z treścią tej informacji i postępowanie dokładnie według wytycznych.

Polska Liga Showdown obok niewątpliwego waloru, jakim jest podnoszenie poziomu gry ma także zadanie, może i ważniejsze, dać szansę wszystkim zainteresowanym osobom przeżyć we wspaniałej atmosferze prawdziwe sportowe emocje i po prostu bawić się showdownem.

I. Organizator
• Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "ŁUCZNICZKA" w Bydgoszczy;
• Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z konkursu 1/2019 pn. „Kierunek Aktywność”.

Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz z przyjemnością informuję, iż rusza nabór do już czwartej edycji projektu Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów - Polska Liga Showdown. Poniżej garść podstawowych informacji o projekcie.