Grzegorz na podium
O randze i poziomie minionych Mistrzostw Świata niech świadczy fakt, że w kwalifikacjach
do finału Grzegorz ustanowił nowy rekord świata, który podkreśla jeszcze jego niesamowite osiągnięcia, a także jego asystenta Arkadiusza Gęstwińskiego oraz trenera Ireneusza Stachowskiego…
 
Rekord świata oraz Srebrny medal wywalczony w tym roku przez Grzegorza Kłosa na Mistrzostwach Świata w strzelectwie pneumatycznym osób niewidomych, które odbyły się w terminie 03-17.11.2022 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, , reprezentującego barwy Pomorsko-Kujawskiego Klubu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka", jest powodem do dumy dla nas, ale i dla naszego miasta.
 
Grzegorz Kłos od wielu już lat trenuje i rozwija swoje kompetencje strzeleckie w KSN Łuczniczka Bydgoszcz. O jego wysokim i stale rosnącym poziomie najlepiej świadczą jego osiągnięcia sportowe z tego roku., będące de facto, pasmem ciągłych zwycięstw.
 
Do najważniejszych z nich należą: Puchar Świata w Strzelectwie Pneumatycznym (Francja) - brązowy medal - postawa leżąc oraz 5 miejsce - postawa stojąc, Puchar Polski w strzelectwie pneumatycznym (Białystok) - złoty medal - postawa stojąc oraz złoty medal - postawa leżąc, Mistrzostwa Polski w strzelectwie pneumatycznym (Wrocław) – srebrny medal - postawa stojąc

oraz złoty medal - postawa leżąc, a także Mistrzostwa Świata w strzelectwie pneumatycznym (Zjednoczone Emiraty Arabskie) – srebrny medal i rekord świata – postawa leżąc oraz 8 miejsce – postawa stojąc.
Do tak wspaniałych wyników Grzegorza w dużym stopniu przyczynili się Asystent, Arkadiusz Gęstwiński, który od lat towarzyszy naszemu „mistrzowi” w trakcie wszystkich turniejów strzeleckich, a także klubowy trener sekcji strzeleckiej Ireneusz Stachowski, który w trakcie niezliczonych godzin spędzonych na strzelnicy przy stadionie Zawisza, szlifuję jego formę.
 
Pragniemy tylko nadmienić, że srebrny medal Mistrzostw Świata, jest jedynym medalem, tej rangi, wywalczonym w tym roku przez niepełnosprawnego sportowca z naszego miasta. Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że niewidomy zawodnik reprezentujący barwy KSN Łuczniczka Bydgoszcz, w tak wspaniały i godny sposób reprezentuje Bydgoszcz na krajowych i międzynarodowych arenach zmagań sportowych.
 
Wydaje nam się, że tegoroczne osiągnięcie Grzegorza, a także medale różnych turniejów sportowych rangi Mistrzostw Świata, zdobywane od czterech lat, przez niewidomych zawodników z KSN Łuczniczka Bydgoszcz, są dowodem na to, że nasz, obchodzący w tym roku 25-lecie Klub, zmierza we właściwym sportowym kierunku i stale się rozwija i jako taki nie przynosi ujmy naszemu pięknemu miastu.
 
O randze i poziomie minionych Mistrzostw Świata niech świadczy fakt, że w kwalifikacjach
do finału Grzegorz ustanowił nowy rekord świata, który podkreśla jeszcze jego niesamowite osiągnięcia, a także jego asystenta Arkadiusza Gęstwińskiego oraz trenera Ireneusza Stachowskiego, którzy jako team stoją za tym bezprecedensowym sukcesem bydgoskiego sportu osób niewidomych.
 
Jesteśmy niezmiernie dumni, że tak wspaniały sportowiec, a także jego asystent, w tak godny i niesamowity sposób reprezentowali nasz Klub oraz Bydgoszcz na minionych Mistrzostwach Świata. Mamy jednocześnie nadzieję, że w 2024 r. w Paryżu, strzelectwo pneumatyczne stanie się konkurencją paraolimpijską i Panowie wywalczą ten, prawdopodobnie najważniejszy medal w karierze każdego sportowca.