Rekordowa, 15-osobowa Polska Kadra Showdown podczas litewskich zawodów.

W dniach 02-05.06.2022 w hotelu Art City Inn w Wilnie odbył się turniej międzynarodowy „International Showdown Tournament 2022”.Był to trzeci turniej showdown w sezonie 2022. Brało w nim udział 58 zawodników – 20 kobiet i 38 mężczyzn. Swoje reprezentacje wystawiło 11 państw. Były to:Litwa, Finlandia, Włochy, Niemcy, Estonia, Łotwa, Słowacja, Francja, Czechy, Belgia oraz Polska. Zwycięzcy mogli liczyć na 400 punktów rankingowych zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn.

Polskę na turnieju reprezentowała rekordowa ilość12 graczy. Byli to: Agnieszka Bardzik (KSN „Łuczniczka” Bydgoszcz), Emilia Berczyńska (KSN „Łuczniczka” Bydgoszcz), Dominika Czuj (IKAR Lublin), Paulina Krupa (KSN „Łuczniczka” Bydgoszcz), Katarzyna Stenka (IKAR Lublin), Monika Szwałek (UKS Niewidomych „Sprint” Wrocław), Łukasz Byczkowski (UKS Niewidomych „Sprint” Wrocław), Krystian Kisiel (UKS Niewidomych „Sprint” Wrocław), Daniel Kuźniar (KSN „Łuczniczka” Bydgoszcz), Krzysztof Sobiło (Podkarpacie Przemyśl), Adam Wołczyński (DoSAN Wałbrzych) i Łukasz Zdunkiewicz (KSN „Łuczniczka” Bydgoszcz). Polskim zawodnikom towarzyszył trener Polskiej Kadry Showdown Szymon Borkowski oraz instruktorzy Sebastian Michailidis i Łukasz Skąpski.
 
Polscy reprezentanci pokazali się z naprawdę dobrej strony. Po bardzo zaciętym meczu finałowym, srebrny krążek padł łupem Krystiana Kisiela, który podczas całego turnieju przegrał tylko ze zwycięzcą zawodów – Denissem Ovsjannikovsem. Zdaniem obserwatorów, to spotkanie było jednym z najbardziej dynamicznych meczów w historii dyscypliny! Doskonale zaprezentowała się także Monika Szwałek, która w meczu o brązowy medal nie pozostawiła złudzeń włoszce Sonii Tranchina.
 
Bardzo miłym akcentem było wspólne robienie zdjęć naszej drużyny z ekipą z Włoch. Zawodniczki walczące o brązowy medal owinęły się flagami (Monika włoską, a Sonia polską) i pozowały do zdjęć. Również trenerzy obu reprezentacji wspólnie zrobili sobie klika fotek wraz z flagami zaprzyjaźnionych państw.
 
Świetny debiut zaliczyło ponadto naszych czterech zawodników, którzy pokazali, że polski showdown stoi na bardzo wysokim poziomie. Emilia Berczyńska, Paulina Krupa, Daniel Kuźniar i Łukasz Zdunkiewicz, bo o nich mowa, w żaden sposób nie odstawali od bardziej doświadczonych graczy. Ogromne brawa należą się także naszym pozostałym reprezentantom, którzy zajęli bardzo dobre miejsca i swoją grą udowodnili, że zdecydowanie liczą się na arenie międzynarodowej.
 
Polskim akcentem w czeskim turnieju był także udział dwójki naszych sędziów międzynarodowych – Lubomira Praska oraz Mariusza Walaska, dla którego był to debiut
w międzynarodowym turnieju.
 
Wyniki Kobiety:
1. Hanna Vilmi (Finlandia)
2. Antye Samoray(Niemcy)
3. Monika Szwałek (POLSKA)
5. Agnieszka Bardzik (POLSKA)
10. Dominika Czuj (POLSKA)
12. Paulina Krupa (POLSKA)
14. Emilia Berczyńska (POLSKA)
16. Katarzyna Stenka (POLSKA)
 
Wyniki Mężczyźni:
1.Deniss Ovsjannikovs (Łotwa)
2. Krystian Kisiel (POLSKA)
3. Olli Kytoviita (Finlandia)
11. Łukasz Byczkowski (POLSKA)
14. Krzysztof Sobiło (POLSKA)
26. Adam Wołczyński (POLSKA)
28. Daniel Kuźniar (POLSKA)
34. Łukasz Zdunkiewicz (POLSKA)