drużyna KNS Łuczniczka
Bydgoskie ekipy zakończyły swoje zmagania na IV (Bydgoszcz 2) oraz III (Bydgoszcz 1) miejscach. Dla Bydgoskiej reprezentacji showdown był to trzeci rok z rzędu, kiedy zawodnicy wchodzący w jej skład stawali na podium Drużynowych Mistrzostw Polski w Showdown.
 
W terminie 22-26.04.2021 r. w Ustce w ośrodkach Dagmor oraz Alicja miały miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski w Showdown. Barwy Pomorsko-Kujawskiego Klubu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka” reprezentowało aż jedenaścioro zawodniczek i zawodników oraz jeden trener/opiekun. Podzieleni byli oni na dwie ekipy/reprezentacje. W skład drużyny Bydgoszcz 1 wchodzili: członkini polskiej kadry - Agnieszka Bardzik, Patrycja Kaza, członek polskiej kadry - Łukasz Cichy, Daniel Kuźniar oraz „debiutant”, wracający po ponad pięciu latach do gry - Łukasz Skąpski. W skład drużyny Bydgoszcz 2 wchodzili: Emilia Berczyńska, Paulina Krupa, Grzegorz Kałębasiak, Zbigniew Murawski oraz Łukasz Zdunkiewicz. Ostatnia reprezentantka KSN Łuczniczka, Izabela Kałębasiak, zagrała w drużynie „Reszta Świata”. Naszym zawodnikom towarzyszył trener i opiekun Zbigniew Berczyński. Na turnieju był także obecny trener polskiej kadry showdown oraz trener klubowej sekcji showdown Szymon Borkowski, który niestety, decyzją organizatora, na minionym turnieju nie mógł służyć swoimi poradami naszym zawodnikom.
 
Turniej rozgrywany był na trzech stołach i sędziowało go sześcioro sędziów.
 
Bydgoska Ekipa zameldowała się w całości w Ustce w czwartkowe popołudnie. Po chwili na rozpakowanie oraz po niedługim spacerze po Ustce w komplecie stawiła się przy showdownowych stołach, aby przedostatni raz potrenować przed turniejem. O 22:00 grzecznie rozeszła się po swoich pokojach, aby nabrać sił na kolejny dzień. W piątek rano, po śniadaniu odbył się ostatni trening. O godzinie 10:00 rozpoczęły się turniejowe zmagania. 
 
Pierwszego dnia obie nasze drużyny zmierzyły się z pięcioma ekipami. Bydgoszcz 1 wygrała swoje wszystkie mecze, a mierzyła się z reprezentacjami: Bydgoszcz 1, Lublin 2, Przemyśl 2, Częstochowa oraz „Reszta Świata”. Bydgoszcz 2 wygrała mecze z ekipami: Wałbrzych, Lublin 2 oraz Przemyśl 2, a przegrała spotkania z reprezentacjami: Lublin 1 oraz Przemyśl 1.
 
Drugiego dnia zmagań obie bydgoskie drużyny zagrały po 3 spotkania. Bydgoszcz 1 wygrała mecz z Wałbrzychem i niestety przegrała swoje dwa ostatnie spotkania z reprezentacjami Lublin 1 oraz Przemyśl 1. Bydgoszcz 2 tego dnia wygrała natomiast wszystkie swoje spotkania, a grała z drużynami Reszta Świata, Przemyśl 2 oraz Częstochowa.
 
Bydgoskie ekipy zakończyły swoje zmagania na IV (Bydgoszcz 2) oraz III (Bydgoszcz 1) miejscach. Dla Bydgoskiej reprezentacji showdown był to trzeci rok z rzędu, kiedy zawodnicy wchodzący w jej skład stawali na podium Drużynowych Mistrzostw Polski w Showdown. Ostatnia reprezentantka Bydgoszczy Izabela Kałębasiak wraz ze swoją drużyną „Reszta Świata” Zajęła IX Miejsce.
 
Niestety i w tym roku Bydgoszczanom zabrakło nieco szczęścia, a przede wszystkim zimnej krwi, aby stanąć na tym upragnionym „złotym” stopniu podium. Sezon 2021 jednak dopiero się rozpoczyna i należy mieć nadzieję, że nasi showdowniści wyciągną wnioski z tej lekcji i wzorem wybitnego kenijskiego długodystansowego biegacza Paula Tergat, postawią sobie pytanie i dojdą do takich samych wniosków, jak on - "Zadaj sobie pytanie: Czy mogę dać z siebie więcej? Odpowiedź brzmi zwykle: Tak”.
 
Zarząd KSN Łuczniczka