Zdjęcie do - 2019.12.11 - IMP Showdown 2019
Brązowy medal Agnieszki Bardzik sprawia, że po raz trzeci z rzędu młodziutka zawodniczka reprezentująca KSN Łuczniczka Bydgoszcz dostała się do polskiej kadry showdown. 
W dniach 05-08.12.2019 w Ustce w przyjaznych murach Przystani U Kapitana odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Showdown. W śród reprezentacji z terenu całego kraju nie mogło na nich zabraknąć naszego teamu. start w Mistrzostwach wywalczyło aż ośmioro reprezentantów KSN Łuczniczka Bydgoszcz. Byli to: Bardzik Agnieszka, Berczyńska Emilia i Janakowska Teresa - kategoria Kobiet oraz: Cichy Łukasz, Świstek Roland, Janakowski Marek, Dołasiński Sylwester i Kuźniar Daniel - kategoria mężczyzn. Ich trenerem i mentorem był klubowy kolega Zbigniew Murawski.
Turniejowe rozgrywki odbywały się na 3 czeskich stołach, a wśród najlepszych sędziów showdowna w Polsce obecny był także trener naszej klubowej sekcji showdown, znakomity licencjonowany przez IBSA sędzia międzynarodowy Szymon Borkowski. Natomiast od strony medialnej czuwał niezastąpiony showdownowy Cameraman członek naszego klubu Mikołaj Rotnicki, dzięki któremu wybrane mecze fani showdowna z całej polski mogli słuchać oraz wybrane mecze oglądać na żywo, zanurzając się w niepowtarzalny klimat tego wspaniałego sportu.
Indywidualne Mistrzostwa Polski w Showdown 2019 kolejny raz potwierdziły znakomitą formę bydgoskiej drużyny. Powodem do największej dumy jest trzecie miejsce Agnieszki Bardzik, której na drodze do zwycięstwa stanęły jedynie zawodniczki z Wrocławia. Brązowy medal Agnieszki Bardzik sprawia, że po raz trzeci z rzędu młodziutka zawodniczka reprezentująca KSN Łuczniczka Bydgoszcz dostała się do polskiej kadry showdown.
Cieszy nas także bardzo siódme miejsce zajęte przez Łukasza Cichego. Niestety i jemu na drodze do zwycięstwa stanął zawodnik z Wrocławia, który pokonał naszego reprezentanta po bardzo zaciętej i widowiskowej sportowej walce.
Na szczególną pochwałę zasługują także wszyscy zawodnicy, którzy na co dzień trenują w naszej kutnowskiej sekcji showdown - Emilia Berczyńska oraz Teresa i Marek Janakowscy. Wymienieni zawodnicy grają zaledwie od dwóch lat, a już pokazali niezwykłą klasę pokonując w turniejach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski wielu bardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników.
Waleczna postawa w trakcie całych Mistrzostw i ostatecznie zajęte doskonałe jedenaste miejsce Marka Janakowskiego są najlepszym potwierdzeniem ogromnego progresu poczynionego w tym roku przez naszą klubową sekcje showdown. Matką tego sukcesu jest niewątpliwie klubowy trener Szymon Borkowski, który wykorzystując wszelkie możliwe sposoby w tym szkolenia w postaci np. krótkich nagrań instruktarzowych oraz poświęcając każdą wolną chwilę szlifował formę naszych zawodników przygotowując ich do tego najważniejszego turnieju w sezonie.
Zgodnym zdaniem całej polskiej społeczności skupionej wokół showdowna zawodnicy reprezentujący barwy KSN Łuczniczka Bydgoszcz stanowią obecnie najbardziej zwarty i wspierający się wzajemnie team w kraju, który w przyszłym sezonie może sporo zamieszać. Sami zawodnicy powtarzają, że oni nie powiedzieli jeszcze swojego ostatniego zdania.
 
Wyniki:
 
Kobiety:
Bardzik Agnieszka - 3
Berczyńska Emilia - 13
Janakowska Teresa - 16
 
Mężczyźni:
Cichy Łukasz - 7
Świstek Roland - 9
Janakowski Marek - 11
Dołasiński Sylwester - 13
Kuźniar Daniel - 17
 
Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z Indywidualnych Mistrzostw Polski Showdown 2019, którą można obejrzeć klikając w poniższy link.
https://photos.app.goo.gl/XdSbLgWxTccVMmw99
 
Gratulujemy zajętych miejsc i życzymy sukcesów sportowych w przyszłym roku.
Zarząd KSN Łuczniczka