finisz zawodnika KSN Łuczniczka

W tym roku do rywalizacji zgłosiło się aż 18 par (zawodnik/przewodnik). Mistrzostwa odbywały się w ramach Enea Bydgoszcz Triathlon 2018.

Zawodnicy z dysfunkcją wzroku przystąpili do rywalizacji na dystansie tzw. super krótkim (1/8 dystansu). Oznacza to, że mieli oni do pokonania 475 m pływania, 22,5 km na rowerze oraz blisko 5,5 km biegu. Startowali oni w dwóch kategoriach startowych – Seniorzy open, oraz Juniorzy open. Wszyscy startujący zawodnicy oraz ich przewodnicy wykazali się niesamowitą formą oraz nieustępliwością.

O poziomie i zaciętości zmagań niech świadczy fakt , para seniorów która wbiegła na metę na pozycji drugiej zajęła ostatecznie miejsce trzecie , a niekorzystna dla nich korekta czasu rywalizacji wynikała z systemu startowania poszczególnych par. Początek rywalizacji pływanie odbywało się w rzece Brdzie , pary wskakiwały do wody co osiem sekund i właśnie ta para rozpoczęła rywalizację szesnaście sekund przed parą z którą ostatecznie zajęła drugą pozycję.

Rywalizację juniorów zdominowali zawodnicy KSN Łuczniczka Bydgoszcz Na szczególną uwagę zasługuję postawa przewodników, bez których niewidomi i niedowidzący sportowcy mogli uczestniczyć w zawodach .

Cieszy nas również owocna współpracy z Stowarzyszenie Ars Athletica Bydgoszcz organizatora Enea Bydgoszcz Triathlon, dzięki wspólnemu partnerstwu mogliśmy ściągną do Grodu nad Brdą po raz trzeci zawodników niewidomych i niedowidzących

Seniorzy Open :

  1. Szymczak Piotr , Omega Łódź
  2. Skwirut Jerzy , Przemyśl
  3. Olechno Tomasz , Omega Łódź

Juniorzy :

  1. Jażdzewski Kacper , KSN Łuczniczka
  2. Olendrzyński Mateusz, KSN Łuczniczka
  3. Klimczak Piotr , KSN Łuczniczka

gratulujemy