Drukuj
zawodnicy-naszego_klubu

W tym roku Puchar Polski Nordic Walking Niewidomych i Słabowidzących w Nordic Walking został podzielony na trzy rundy, w każdej z nich zawodnik zbiera punkty i na koniec jest ogłoszony zwycięzca.

Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane na 3 kategorie wśród mężczyzn i kobiet: B1-niewidomy w goglach z przewodnikiem w kontakcie stałym (uprząż), B2 niewidomy i słabowidzący zawodnik z przewodnikiem w kontakcie słownym, wzrokowym i B3 słabowidzący.

I runda Pucharu Polski Nordic Walking odbyła się w Częstochowie 26-28 maja br., nasz Klub reprezentowała silna grupa. Kat. B1 Kobiety Ewa Bosek wraz z przewodnikiem Arkadiuszem Nieradko, nauczycielem wychowania fizycznego z SOSW L. Braille’a zajęli 1 miejsce. Kat B2 mężczyźni Adam Słowik wraz z przewodnikiem Mateuszem Olendrzyńskim zajęli 2 miejsce. Kat B3 Kobiety Georgina Myler zajęła 6 miejsce. Kat B3 mężczyźni Grzegorz Bosek po kontuzjach nabiera siły i stopniowo pnie się w górę, jak na razie na 6 miejscu. W tej samej grupie startował młody zawodnik Mateusz Olendrzyński, zawodnik trudny w zdyscyplinowaniu zajął 4 miejsce, a wystarczyłoby troszkę posłuchać opiekuna Pani Wiesi Sych a wynik byłby na pewno lepszy . Gratulujemy wyników i trzymamy kciuki za kolejne rundy.