Drukuj
Karolina_Rzepa_i_Edyta_Jasińska

W dniach 14-17 marca w Holenderskim Apeldoorn odbyły się Torowe Mistrzostwa Świata w Para-kolarstwie. Wystartowało 234 zawodników z 36 Państw.

Polskę reprezentowała 10 osobowa kadra w tym zawodniczki Pomorsko-Kujawskiego Klubu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka” Bydgoszcz Karolina Rzepa z pilotem Edytą Jasińską. Nie mogło także zabraknąć klubowej trenerki bydgoskiego tandemu Aleksandry Tecław która na co dzień jest pilotem Iwony Podkościelnej z Lublina. Dla bydgoskich zawodniczek był to pierwszy start w zawodach torowych tak wysokiej rangi. Mistrzostwa Świata rozpoczęły się konkurencją pokazową sprintem drużynowym tandemów. Bezkonkurencyjna okazała się polska drużyna w skład której weszły zawodniczki „Łuczniczki” K. Rzepa z pilotem E. Jasińską oraz męski tandem z Lublina A. Brzozowski z pilotem K. Kuczyńskim Mimo, że Paniom nie udało się wywalczyć medalu w konkurencjach indywidualnych, to z pewnością pojechały na medal bijąc wszystkie swoje rekordy życiowe. Największy sukces nasze zawodniczki wywalczyły w konkurencji sprint. Gdzie po zajęciu 8 miejsca w kwalifikacjach awansowały do ćwierć finału. Tam uległy tandemowi brytyjskiemu który ostatecznie sięgnął po tytuł Mistrza Świata. Bydgoszczanki natomiast w ostatnim swoim biegu pokonały Chinki ostatecznie plasując się na 7 pozycji.

W pozostałych konkurencjach wyścig na 1km i 3km Rzepa z Jasińską uzyskały kolejno 12 i 9 miejsce. Biorąc pod uwagę krótki wspólny starz naszej załogi i tak dobre wyniki jesteśmy nastawieni na walkę o uzyskanie kwalifikacji na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.