Drukuj
Katarzyna Świątek w bowlingowym Grand Prix rozegranym w dniach 19-22 października w Opolu okazała się o 3 punkty lepsza od swojej klubowej koleżanki Karoliny Rzepy, triumfatorki Światowych Igrzysk w Birmingham. W finale to jednak mistrzyni odniosła przekonywujące zwycięstwo w rywalizacji zawodniczek kategorii B1 (niewidomi). U mężczyzn triumfował zajmujący po eliminacjach trzecie miejsce kolejny reprezentant KSN Łuczniczka Lesław Domin.

Ostatni turniej zaliczający się do rankingu Polskiego Związku Kręglarskiego – Sekcji Niewidomych i Słabowidzacych w kategorii B1 nie był zbyt licznie obsadzony, lecz emocji i bardzo dobrych wyników nie zabrakło. Turniej pań zdominowały reprezentantki naszego klubu, które w komplecie awansowały do finałowej rozgrywki. Na dodatek Katarzyna Świątek wygrała eliminacje z najlepszym jej wynikiem na tej wymagającej kręgielni w Szarej Willi zaliczając 694 pkt. Przy okazji okazała się o 3 punkty lepsza od Karoliny Rzepy tegorocznej mistrzyni Polski, Europy i Światowych Igrzysk. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Rataj – 539 pkt., zaś czwarte – Renata Domin – 490 pkt.

W sobotnich pojedynkach finałowych najpierw Rzepa pokonała Rataj, a Świątek okazała się lepsza od Domin, natomiast w decydującym starciu o zwycięstwo w Grand Prix liderka rankingu Karolina Rzepa pewnie pokonała Katarzynę Świątek. Trzecie miejsce przypadło Renii Domin, która pokonała Magdę Rataj. Na podium, w dowód uznania, Karolina przekazała okazały puchar za zwycięstwo w Grand Prix swojej koleżance Katarzynie.

Lesław Domin, także rywalizujący w kategorii B1, powoli staje się specjalistą od pojedynków pucharowych. W sierpniu okazał się najlepszy w Pucharze Polski i w sobotę również wykazał się największą odpornością na stres. Nasz zawodnik w 6 grach eliminacyjnych zaliczył przeciętny wynik 515 pkt. i do pojedynków finałowych przystępował z trzeciej pozycji. W półfinale pokonał jednak Tadeusza Kolbusza (Atut Nysa) rzucając w ostatniej ramce dwa strike, zaś w finale wygrał z liderującym po eliminacjach Mariuszem Podporą (Syrenka Warszawa).

Asystentami naszych reprezentantów w kategorii B1 byli Ewa Iwicka i Kazimierz Fiut.

Grający w kategorii B3 Jan Zieliński zajął 14. miejsce.

W odbywającym się równolegle turnieju w Bielsku Białej, nasz zawodnik Janusz Polakowski z rezultatem 711 pkt. zajął w kategorii B3 – 9. miejsce.