Pamiątkowe zdjęcie bydgoskiej ekipy
Nasza niewidoma Karolina Rzepa kolekcjonuje tytuły mistrza Polski. W styczniu, w barwach Lotto-Bydgostii, okazała się najlepsza w wiosłowaniu na ergometrach, w połowie marca reprezentując KSN Łuczniczka Bydgoszcz triumfowała w bowlingu, a w minioną sobotę nie miała sobie równych w kręglach klasycznych.
W finałowym turnieju rozegranym w Tarnowie Podgórnym popularna „Karolcia” (absolwentka bydgoskiego Ośrodka im. Louisa Braille’a) z asystentem Władysławem Wakulińskim, uzyskała w kategorii B1 (niewidomi) najlepsze wyniki zarówno w szerokim, jak i wąskim finale. Najpierw zaliczyła w 4 grach 524 pkt, a następnie wykulała aż 589 pkt, (oba wyniki są jej rekordami życiowymi) co w sumie dało jej 1113 pkt. O jej zdecydowanym zwycięstwie świadczy choćby rezultat wicemistrzyni kraju Reginy Szczypiorskiej z Moreny Iława - 935 pkt (484+451), Szansę na brązowy medal miała Magdalena Rataj (asystent Kazimierz Fiut), która po pierwszej części rywalizacji plasowała się na 3 pozycji (441 pkt.), lecz w drugiej spisała się słabiej (318 pkt.) i musiała zadowolić się, podobnie jak w mistrzostwach w kraju w bowlingu, czwartą lokatą. Kolejne dwa miejsca zajęły również reprezentantki naszego klubu: Renata Domin i Katarzyna Świątek.
 
Wakuliński, który asystował Karolinie, sam rywalizował w kategorii B3 (słabo widzący) i spisał się znakomicie zdobywając brązowy medal. Ten sukces okrasił, a jakże, rekordami życiowymi 1463 pkt. (725 i 738 pkt.).
 
Na najniższym stopniu podium stanął jeszcze jeden zawodnik KSN Łuczniczka niewidomy Sylwester Dołasiński, a siódmy był Lesław Domin. Obu asystował Kazimierz Fiut Dołasiński swój medal, także okrasił życiowym wynikiem - 1023 pkt. (500+523).
 
Te sukcesy Karoliny Rzepy w bowlingu i kręglach klasycznych sprawiły, że otrzymała powołania do kadry narodowej na mistrzostwa Europy w obu tych dyscyplinach. Czempionat w bowlingu zaplanowany na 6-9 maja w stolicy Czech Pradze będzie zarazem kwalifikacją do World Games, czyli Światowych Igrzysk Sportowców Niewidomych i Słabo Widzących zaplanowanych na 18-27 sierpnia w Birmingham (Wielka Brytania).
 
Mistrzostwa Europy w kręglach klasycznych odbędą się z kolei na przełomie maja i czerwca w rumuńskim Targu Mures.