Skład naszego klubu na mistrzostwach polski

Karolina Rzepa, reprezentantka naszego klubu, dzień urodzin okrasiła srebrnym medalem  mistrzostw Polski w kręglach klasycznych oraz rekordem życiowym w czterech grach.

Finałowy turniej, podobnie jak eliminacje rozegrane przed dwoma tygodniami, odbył się w gościnnej kręgielni w Gostyniu. Do decydującej rozgrywki zakwalifikowała się piątka reprezentantów KSN Łuczniczka, a wśród nich trójka absolwentów Ośrodka Braille’a. Na drugim stopniu podium w kategorii B1 stanęła niewidoma Karolina Rzepa (asystent Władysław Wakuliński), która po pierwszym dniu z dorobkiem 390 pkt. plasowała się na 4. miejscu. Trzecia była druga z zawodniczek KSN Łuczniczka Renata Domin (asystent Kazimierz Fiut) – 418 pkt., zaś piąta kolejna zawodniczka naszego klubu Magdalena Rataj (asystent Krystian Malcherek) – 369 pkt. W ścisłym finale, z udziałem czterech czołowych zawodniczek doskonały wynik zanotowała Rzepa.  W 4 grach zaliczyła  544 pkt., co jest jej rekordem życiowym, i tym samym awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej – 934 pkt. Do mistrzyni kraju  Reginy Szczypiorskiej z Moreny Iława zabrakło jej 26 pkt. (960 – 515+445). Z trzeciej na czwartą pozycję przesunęła się Domin, która w drugim dniu uzyskała 382 pkt.
 
Karolina z pucharem i swoim asystentem
 
W tej samej kategorii w finałowej czwórce wystąpił też niewidomy Sylwester Dołasiński. Ubiegłoroczny brązowy medalista tym razem z wynikiem 921 pkt. (478+443) zajął czwarte miejsce. W kategorii B3 zaciętą rywalizację o brązowy medal stoczył Władysław Wakuliński. Doświadczony reprezentant KSN Łuczniczka ostatecznie z rezultatem  1374 pkt. (692+682) zajął piątą lokatę.  Od brązowego medalisty Alberta Sordyla z Pogórza Tarnów  miał tylko 14 punktów mniej. Wszystkim serdecznie gratulujemy. 
 
Podium męszczyzn