zawodnik naszego klubu wraz z trenerem gotowy do rzutu

Czwórka niewidomych reprezentantów naszego klubu: Karolina Rzepa, Renata Domin, Magdalena Rataj i Sylwester Dołasiński oraz słabo widzący Władysław Wakuliński zakwalifikowała się do finałowego turnieju mistrzostw Polski w kręglach klasycznych.

zwycięscy turnieju

Do Gostynia na półfinałowy turniej wybrała się dziewiątka zawodników KSN Łuczniczka
wraz z trójką asystentów. Piątka z nich wywalczyła awans do finału. W rywalizacji kobiet w kategorii B1 2. miejsce przypadło Karolinie Rzepie (asystent Wakuliński), która zaliczyła 414 pkt., i przegrała jedynie z aktualną mistrzynią kraju Reginą  Szczypiorską z Moreny Iława – 424. Na 4. pozycji uplasowała się Renata Domin (asystent Kazimierz Fiut) – 394 pkt., zaś na 5. Magdalena Rataj (asystent Krystian Malcherek) – 352 pkt.  Bliska finałowej szóstki była Katarzyna Świątek (asystent Ewa Iwicka) zajmując ostatecznie 8. miejsce z dorobkiem 294 pkt.  Do awansu zabrakło 4 pkt.
 
W gronie niewidomych mężczyzn z 7. pozycji do finału  zakwalifikował się ubiegłoroczny brązowy medalista Sylwester Dołasiński (asystent Kazimierz Fiut) – 416 pkt.
 
Bardzo dobrze w kategorii B3 spisał się Władysław Wakuliński. Wielokrotny medalista MP zaliczył 682 pkt., w jednej z gier 195 pkt. co jednak wystarczyło do zajęcia 5 miejsca. Triumfator Tomasz Ćwikła (Morena) uzyskał 730 pkt.
 
Do finału nie udało się zakwalifikować Lesławowi Dominowi w kategorii B1, Kornelii Żubkowskiej i Januszowi Polakowskiemu (oboje kategoria B3), którzy uzyskali następujące wyniki: 359 pkt, 338 pkt., 422 pkt.
 
Turniej finałowy odbędzie się w dniach 7-10.04.2022, ponownie Gostyniu.