Drukuj
zawodniczki KSN_Łuczniczka

Brązowy medal mistrzostw Polski zdobyła męska drużyna KSN Łuczniczka Bydgoszcz
w kręglach klasycznych. Wicemistrzostwo dołożyła niewidoma Mariola Maćkowiak, gościnnie, reprezentując barwy Karolinki Chorzów.

Drużynowe mistrzostwa Polski oraz ogólnopolski turniej CROSS i Puchar Polski w kręglach klasycznych rozegrany został w dniach 28 września - 3 października. Drużyna musiała mieć
w 3-osobowym składzie przynajmniej 2 zawodniczki, bądź zawodników z jednego klubu. Trzeci,
z innego, mógł wystąpić gościnnie.

Męską drużynę KSN Łuczniczka reprezentowali: Sylwester Dołasiński (kategoria B1), Władysław Wakuliński (B3) oraz gościnnie Marcin Siudowski (B2) z Pionka Włocławek. Poszczególni zawodnicy zdobyli odpowiednio: Dołasiński – 369 pkt., Siudowski – 537 i Wakuliński – 642,
co w sumie dało 1584 pkt. i 3 miejsce klasyfikacji końcowej. Triumfowała Morena Iłowa – przed Warmią i Mazury Olsztyn – obie po 1771 pkt.

Duży wkład do srebrnego medalu żeńskiej drużyny Karolinki Chorzów miała nasza reprezentantka Mariola Maćkowiak, która w kategorii B1 uzyskała 400 pkt. Ponadto Maria Jędrysczyk (B2) zdobyła 497 pkt., a Maria Harazim (B3) – 600 pkt.

W indywidualnym turnieju ogólnopolskim stowarzyszenia CROSS w kategorii B1 kobiet Maćkowiak zajęła drugie miejsce, trzecia była jej klubowa koleżanka Karolina Rzepa – 359, a piąta Magdalena Rataj – 270. U mężczyzn w B1 trzeci był Dołasiński, zaś w B3 na takiej samej pozycji uplasował się Wakuliński.

W turnieju o Puchar Polski na najniższym stopniu podium stanął Wakuliński zajmując trzecie lokaty zarówno w eliminacjach jak i finale – 1324 pt. (672+652).

Na czwartym miejscu ukończyła rywalizację w B1 Rzepa – 730 pkt. (354+376), na piątej - Maćkowiak, zaś na siódmej - Rataj.