Drukuj
Katarzyna Świątek

Dwa miejsca na podium zajęły zawodniczki KSN Łuczniczka Bydgoszcz w rozegranym w Opolu Pucharze Polski. Druga była niewidoma Katarzyna Świątek, a trzecia słabo widząca Honorata Borawa.

W kategorii B1, pod nieobecność aktualnej mistrzyni kraju Karoliny Rzepy, udanie rywalizowały Katarzyna Świątek i Magdalena Rataj. Ta druga po rundzie zasadniczej (6 gier) zajmowała pierwsze miejsce – 480 pkt., natomiast Świątek plasowała się na czwartej pozycji z dorobkiem 440 pkt. Obie zakwalifikowały się do decydujących gier o pucharowe zwycięstwo i spotkały się już ze sobą w półfinale. W trzech grach Świątek „wykulała” 317 pkt., zaś Rataj – 185 pkt. W finale Świątek przegrała Barbarą Szypułą (Piekary Śląskie) 235:305 ostatecznie zajmując drugą lokatę, zaś Rataj uległa w pojedynku o trzecie miejsce Grażynie Krysiak – Grabowskiej (Chorzów) 190:240 i uplasowała się na czwartej pozycji. Asystentami obu zawodniczek byli: Kazimierz Fiut, Jolanta Szapańska i Janusz Polakowski.

kategoria B3 Honorata Borawa

W kategorii B3 Honorata Borawa w rundzie zasadniczej zdobyła 947 pkt., co dawało jej drugie miejsce. W półfinale nasza zawodniczka została pokonana przez Zofię Sarnacką (Olsztyn) 414:462, natomiast w pojedynku o trzecie pozycję pokonała Łucję Grochowską – Pilzek (Częstochowa) 524:457.

W pucharowych zmaganiach wzięła też udział Jolanta Szapańska - kategoria B2 - zajmując w rundzie zasadniczej 8. Miejsce - 629 pkt. z kolei w B3 mężczyzn 17. był Janusz Polakowski - 688 pkt.