finaliści z KSN Łuczniczka: Magdalena Rataj i Władysław Wakuliński

Dwójka reprezentantów KSN Łuczniczka Bydgoszcz zakwalifikowała się do finału mistrzostw Polski w kręglach klasycznych. W kategorii B1 dokonała tego Magdalena Rataj, zaś w kategorii B3 Władysław Wakuliński.

W eliminacyjnym turnieju rozegranym w Tomaszowie Mazowieckim Magda, wychowanka K-PSOSW nr 1, w kategorii B1 zdobyła 406 pkt, choć w pierwszej grze zaliczyła zaledwie 56 pkt. W następnych było już znacznie lepiej, gdyż uzyskała kolejno 115, 116 i 119 pkt.  Dzięki temu wyprzedziła swoje klubowe koleżanki Karolinę Rzepę (absolwentka Louisa) - 387 pkt (97-99-92-99) i Katarzynę Świątek (uczennica Ośrodka) - 384 pkt (63-116-103-102). Na 11 miejscu uplasowała się kolejna wychowanka Ośrodka Katarzyna Olesińska - 260 pkt. U mężczyzn 8 miejsce zajął Sylwester Dołasiński - 347 pkt. Asystentami zawodników niewidomych byli Ewa Iwicka, Władysław Wakuliński i Kazimierz Fiut.

W decydującym turnieju o medale z reprezentantów KSN Łuczniczka wystąpi jeszcze w kategorii B3 Władysław Wakuliński. Wielokrotny medalista mistrzostw kraju zajął w eliminacjach 7 miejsce z wynikiem 650 pkt (165-168-145-172).

W kategorii B3 udanie zaprezentowała się młoda Wiktoria Kurlenda, która poprawiła swój rekord życiowy w tomaszowskiej kręgielni uzyskując 552 pkt (156-141- 121-134), co dało jej 12 miejsce. Do finałowej ósemki zabrakło jej 36 pkt.  W eliminacjach startowali jeszcze Mirosława Malcherek i Przemysław Borkowski, lecz nie zdołali przebić się do finału.

Na zdjęciu: finaliści z KSN Łuczniczka: Magdalena Rataj i Władysław Wakuliński.