Wadysaw-Wakuliski

Dwójka reprezentantów naszego klubu, niewidoma Mariola Maćkowiak i słabo widzący Władysław Wakuliński, zajęli miejsca na podium w ogólnopolskim turnieju w kręglach klasycznych rozegranym w Gostyniu.

To był ostatni turniej w sezonie 2018, na który udała się trójka reprezentantów KSN Łuczniczka: Mariola Maćkowiak, Mirosława Malcherek i Władysław Wakuliński oraz asystent Krystian Malcherek. Udanie zaprezentowała się Maćkowiak, która do rywalizacja powróciła po dłuższej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi. W turnieju głównym z dorobkiem 398 pkt. (108+81+107+102) zajęła 3. miejsce za Reginą Szczypiorską(Morena Iława) – 425 pkt i Barbarą Szypułą (KoMar Piekary Śląskie)– 413 pkt, natomiast w pucharowych „sprintach” zakończyła rywalizację na 2 pozycji wygrywając w półfinale z Szypułą, zaś w finale przegrywając Salomeą Walkowiak (Pogórze Tarnów).

W turnieju głównym w kategorii B3 mężczyzn na 3. pozycji, za Tomaszem Ćwikłą (Morena Iława) – 705 pkt. i Mieczysławem Klimczakiem (Tęcza Poznań) – 694 pkt., uplasował się też Władek Wakuliński – 687 pkt. (148+190+188+161). W „sprintach” nasz zawodnik zakończył swój udział na ćwierćfinale ulegając Zbyszkowi Strzeleckiemu.

W kategorii B2 kobiet 8. miejsce w turnieju głównym zajęła Mirosława Malcherek – 517 pkt. (142+136+95+144).