Władysław Wakuliński

Władysław Wakuliński wywalczył tytuł wicemistrza kraju w mistrzostwach Polski osób słabo widzących i niewidomych w kręglach klasycznych. To już jego 12 medal w karierze.

Finałowy turniej składający się z dwóch rund (finał i wąski finał), po cztery gry w każdej rundzie, odbył w kręgielni OSiR w Tomaszowie Mazowieckim. Miesiąc wcześniej w tym samym obiekcie odbyły się eliminacje z których to do decydującej rozgrywki zakwalifikowała się dwójka zawodników bydgoskiego klubu.

Wakuliński, wielokrotny medalista mistrzostw kraju w kategorii B2 (osoby słabo widzące), po pierwszej rundzie z dorobkiem 635 pkt zajmował 4 miejsce. W wąskim finale (6 czołowych zawodników) spisał się jeszcze lepiej uzyskując najlepszy rezultat – 644 pkt, co w łącznej punktacji spowodowało jego awans na drugie miejsce. Nasz reprezentant „wykulał” 1279 pkt i uznał wyższość jedynie Mieczysława Kontrymowicza (Warmia i Mazury Olsztyn) – 1287 pkt. Trzeciego w klasyfikacji Stanisława Fortkowskiego (Pogórze Tarnów) wyprzedził o 2 pkt. -

Przed rokiem uplasowałem się poza podium (5 miejsce przyp. red.) i z tego też względu bardzo się cieszę, że wróciłem na medalową ścieżkę. Rywalizacja w naszej kategorii była bardzo zacięta i do ostatniego rzutu nie było wiadomo, kto sięgnie po medale. To już mój piąty tytuł wicemistrzowski, mogę się też pochwalić dwoma złotymi krążkami. Mam nadzieję, że ten wynik i zajęte miejsce pozwoli na start w reprezentacji Polski w czerwcowych mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną w rumuńskim Targu Mures – podsumował swój start srebrny medalista.

W finale rywalizowała też 19-letnia Magdalena Rataj, wychowanka Kujawsko –Pomorskiego Specjalnego Ośrodka – Szkolno Wychowawczego nr 1 w Bydgoszczy. Tegorocznej maturzystce w kategorii B1 (osoby niewidome) nie udało się zakwalifikować do wąskiego finału (4 zawodniczki), zajmując z dorobkiem 362 pkt. 5 miejsce. Asystentem obu zawodników KSN Łuczniczka był Kazimierz Fiut.

Na eliminacjach swój start zakończyli Karolina Rzepa, Katarzyna Świątek, Katarzyna Olesińska i Sylwester Dołasiński w kategorii B1, Wiktoria Kurlęda w kategorii B2 oraz Przemysław Borkowski i Bartosz Katafiasz w kategorii B3