zwycięzcy turnieju

Mistrzynie kraju niewidoma Karolina Rzepa i słabo widząca Honorata Borawa z KSN Łuczniczka Bydgoszcz znalazły pogromczynie w zawodach Pucharu Polski.

W piątej edycji Pucharu Polski rozegranym w łódzkiej kręgielni Sky Bowling najpierw rywalizowano w ogólnopolskim turnieju Stowarzyszenia Cross (sześć gier), a następnie najlepsi stoczyli pucharowe pojedynki.
 
W kategorii B1 kobiet faworytką była nasza reprezentantka Karolina Rzepa. Piątka zawodniczka świata, aktualna mistrzyni kraju była najlepsza w części zasadniczej triumfując z wynikiem 645 pkt. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się jej klubowe koleżanki Katarzyna Świątek – 620 pkt i Magdalena Rataj – 521, a czwarta była Grażyna Krysiak z Karolinki Chorzów - 493. Do niespodzianki doszło w półfinałowych pojedynkach o PP. Rzepa przegrała sensacyjnie z Rataj , zaś Świątek z Krysiak. W finale Rataj pokonała Krysiak i po raz pierwszy w swojej krótkiej 2-letniej karierze sięgnęła po Puchar Polski, tym samym przerywając 4-letnią hegemonię Rzepy. Ta w pojedynku o 3 miejsce pokonała Świątek. Niewidome zawodniczki KSN Łuczniczka są wychowankami bądź absolwentkami Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 Im L. Braille’a.
 - Gratuluję Magdzie sukcesu, cieszę się, że klubowe koleżanki osiągają coraz lepsze rezultaty i mocno mnie naciskają. Co do mojego słabszego wyniku w pucharowych zmaganiach, to efekt eksperymentu z usztywniaczem na nadgarstek. Ręka w pewnym momencie odmówiła posłuszeństwa i kilka rzutów było nieudanych, co przełożyło się na słabszy rezultat – wyjaśniła Karolina pucharową porażkę .
 - Żadna z nas nie wraca z pustymi rękami. Każda ma swój puchar, a Magda nawet dwa. To sprawia, że jesteśmy usatysfakcjonowane i z jeszcze większym zapałem przystąpimy do dalszych treningów by osiągać coraz lepsze rezultaty – dodała Katarzyna.
Podobny scenariusz wydarzył się w kategorii B3, gdzie Honorata Borawa, także mistrzyni kraju, pewnie triumfowała w pierwszej części imprezy wygrywając turniej ogólnopolski z rezultatem – 971 pkt. W półfinałowym pojedynku przegrała jednak z Zofią Sarnacką z Warmii i Mazur Olsztyn, zaś w spotkaniu o 3 miejsce pokonała Mariannę Dorociak z Moreny Iława. Z innych zawodniczek KSN Łuczniczka w kategorii B2 czwarte miejsce w PP zajęła Jolanta Szapańska (6 w turnieju Cross), a piąte Mirosława Malcherek (3 w turnieju Cross).
Mocni w województwie
Tydzień wcześniej w III mistrzostwach województwa kujawsko – pomorskiego organizowanych przez KSN Łuczniczka rozegranych w bydgoskiej kręgielni Broadway na podium stanęła liczna grupa reprezentantów KSN Łuczniczka. W kategorii B1 kobiet zwyciężyła Karolina Rzepa przed Magdaleną Rataj, w B2 kobiet na 2 miejscu uplasowała się Mirosława Malcherek, a na 3 Magdalena Chełmicka, natomiast u mężczyzn wygrał Arkadiusz Gęstwiński przed Grzegorzem Kłosem, zaś w B3 kobiet triumfowała Honorata Borawa, a u mężczyzn Przemysław Borkowski przed Bartoszem Katafiaszem.