Bardzo udany, kolejny występ zanotowały nasze medalistki mistrzostw Polski w ogólnopolskim turnieju w Opolu. Swój prymat potwierdziły niewidome Karolina Rzepa i Magdalena Rataj oraz słabo widząca Honorata Borawa.

W Opolu, podobnie, jak w finale MP w Łodzi, w kategorii B1 kobiet triumfowała Karolina Rzepa – 669 pkt przed Magdaleną Rataj z rekordem życiowym - 610 pkt, a na dodatek trzecia była kolejna zawodniczka naszego klubu (4 w MP) Katarzyna Świątek – 509 pkt.

W kategorii B3 pewnie zwyciężyła złota medalista MP Honorata Borawa, która uzyskała najlepszy rezultat w 6 grach w gronie kobiet – 1006 pkt. Miała też najlepszy wynik w jednej grze – 225 na 300 możliwych.

Z kolei w kategorii B2 kobiet wysokie 4 miejsce zajęła Mirosława Malcherek – 786 pkt, natomiast Janusz Polkowski w kategorii B3 uplasował się na 20 pozycji. Czołowi zawodnicy w poszczególnych kategoriach w nagrodę otrzymali efektowne piny i nagrody rzeczowe. Wyjazd bydgoskiej ekipy do Opola był możliwy dzięki wsparciu ze strony firmy Agrolok z Golubia Dobrzynia.

Dla Karoliny Rzepy, która jeszcze na początku miesiąca z powodzeniem rywalizowała w Pucku w turnieju w kręglach klasycznych zajmując 2 miejsce, był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się mistrzostwami świata niewidomych i słabo widzących w bowlingu , które rozpoczną się 22 sierpnia w japońskiej Fukuoce.