Drukuj
zawodnicy-KSN-Łuczniczka

Reprezentantki naszego klubu, Honorata Borawa po raz szósty, a Karolina Rzepa po raz czwarty, wywalczyły tytuły mistrzyń Polski osób słabo widzących i niewidomych w bowlingu. Podobnie jak przed rokiem na eliminacje i finały do Łodzi wybrała się dziesiątka przedstawicieli bydgoskiego klubu.

Do decydującej rozgrywki o medale zakwalifikowała się szóstka z nich. Na podium stanęła trójka: na tym najwyższym w kategorii B3 słabo widząca Honorata Borawa – 2016 pkt (933+1083) oraz w kategorii B1 niewidoma Karolina Rzepa – 1499 pkt (777+722). Po raz pierwszy w karierze medal i to srebrny zdobyła druga z niewidomych zawodniczek KSN Łuczniczka Magdalena Rataj – 1003 pkt (457+546), zaś tuż za podium, na 4 pozycjach uplasowały się niewidoma Katarzyna Świątek, przed rokiem brązowa medalistka – 975 pkt (513+462) oraz w kategorii B2 słabo widząca Mirosława Malcherek I(asystent Krystian Malcherek) – 1620 pkt (850+770). W finale rywalizował też Arkadiusz Gęstwiński (asystent Sebastian Damaszk), który w kategorii B2 zajął 7 miejsce – 1810 pkt. (881+929).

Na eliminacjach rywalizację zakończyli: Sebastian Damaszk, Przemysław Borkowski oraz Jolanta i Marek Szapańscy.

Wszystkie niewidome zawodniczki przygotowywane były przez Kazimierza Fiut i są wychowankami bądź absolwentkami Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy.

Za niespełna 2 miesiące w japońskiej Fukuoce odbędą się mistrzostwa świata. W pięcioosobowym składzie znalazła się Karolina Rzepa, która w ubiegłym roku w mistrzostwach świata w singlach rozegranych w Łodzi zdobyła brązowy medal w gronie kobiet, zaś w klasyfikacji open była 6.