Zwyciskie_druyny_podium

Reprezentant naszego klubu Władysław Wakuliński wraz z Jolantą Lewandowską z Brodnicy zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy niewidomych i słabo widzących w mikstach.

Gospodarzem tegorocznego czempionatu, w którym uczestniczyło 9 państw, byli Serbowie, a zawody odbywały się w miejscowości Apatin. Biało-czerwoni zdobyli 11 medali, w tym 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe. W gronie brązowych medalistów znalazła się dwójka przedstawicieli Pomorza i Kujaw. W mikscie kategorii B2 na najniższym stopniu podium stanęli Jolanta Lewandowska z Włocławsko - Brodnickiego klubu Pionek i Władysław Wakuliński z KSN Łuczniczka. Duet brodnicko – bydgoski uzyskał najlepszy wynik eliminacji i z pierwszego miejsca przystępował do rywalizacji pucharowej. Tam pokonał 2:0 zajmujący po eliminacjach 8 miejsce duet Rumuni (123:116, 116:113), następnie po zaciętej rywalizacji (remis po 2 grach 101:107 i 109:107) przegrał złotym rzutem z mikstem Słowenii, późniejszym mistrzem Europy, 6:12, by w spotkaniu o brązowy medal pokonać Słowację (1:1 - 115:94, 106:109, złoty rzut - 13:10).
W grach indywidualnych zarówno Lewandowska, jak i Wakuliński zajęli odpowiednio miejsca 9 i 17, co nie dało im awansu do ścisłego finału.

- Powetowaliśmy sobie indywidualne niepowodzenie w mikscie. To nasz ogromny sukces, z którego bardzo jesteśmy dumni – podsumował start Wakuliński.

W sierpniu w mistrzostwach świata w bowlingu, które odbędą się w Japonii, wystąpi z kolei klubowa koleżanka Wakulińskiego, niewidoma Karolina Rzepa.