Drukuj
XVIII-Indywidualne-mistrzostwa-Polski-w-Kęrglach-Klasycznych_medale
Brązowy medal niewidomej Karoliny Rzepy i cztery miejsca w ścisłym finale, to dorobek reprezentantów naszego klubu w mistrzostwach Polski niewidomych i słabo widzących w kręglach klasycznych.

Tegoroczne mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch etapach: najpierw odbył się turniej eliminacyjny z którego 10 czołowych zawodniczek i zawodników w każdej kategorii awansowało do finału. W nim najlepsza szóstka kwalifikowała się do ścisłego finału. Miejscem obu turniejów była kręgielnia w Tomaszowie Mazowieckim. W eliminacjach wystartowała siódemka reprezentantów KSN Łuczniczka z czego piątka zakwalifikowała się do finału. W kategorii B1 kobiet (niewidomi) awans wywalczyły: Karolina Rzepa (3 miejsce), Magdalena Rataj (9 miejsce) i Katarzyna Świątek (10 miejsce), w kategoria B1 mężczyzn – Sylwester Dołasiński (8 miejsce) i w kategoria B2 (słabo widzący) – Władysław Wakuliński (2 miejsce). Eliminacji nie udało się przebrnąć w kategorii B2 Mirosławie Malcherek i Magdalenie Chełmickiej.

W turnieju finałowym bardzo dobrze zaprezentowały się nasze niewidome reprezentantki, które w komplecie awansowały do ścisłego finału. Ostatecznie Karolina Rzepa (asystent Władysław Wakuliński) zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal - 846 pkt (427+419), choć po pierwszym dniu była czwarta za młodszą klubową koleżanką Magdaleną Rataj (asystent Kazimierz Fiut) – 814 pkt (438+376).Ostatecznie po decydujących grach zawodniczki zamieniły się miejscami. Na 6 pozycji uplasowała się Katarzyna Świątek (asystent Ewa Iwicka) – 347 pkt (w drugim dniu z powody choroby nie przystąpiła do gry). Wszystkie zawodniczki są wychowankami bądź absolwentkami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy.

Sylwester Dołasiński, podobnie jak w eliminacjach, zajął 8 pozycję – 374 pkt.. Słabiej w pierwszym dniu finałowego turnieju spisał się Władysław Wakuliński i do ścisłego finału wszedł z 6 rezultatem. W nim uzyskał 2 wynik, lecz pozwoliło mu to na zajęcie w końcowej klasyfikacji 5 miejsca z dorobkiem – 1223 pkt (577+646).
Rzepa, Rataj, i Wakuliński zakwalifikowali się do kadry narodowej, czy jednak wystąpią w majowych mistrzostwach Europy w Apatin (Serbia) zadecyduje niebawem trener reprezentacji.

link: fotorelacja