reprezentacja KSN Łuczniczka Bydgoszcz

Trzy medale: dwa złote i brązowy wywalczyły reprezentantki KSN Łuczniczka Bydgoszcz w bowlingowych mistrzostwach Polski niewidomych i słabo widzących. Mistrzynie: Karolina Rzepa i Honorata Borawa mają duże szanse występu w sierpniowych mistrzostwach świata.

Do Łodzi, gdzie rozegrane zostały eliminacje i finały mistrzostw kraju w bowlingu osób ze schorzeniem narządu wzroku udała się 10 przedstawicieli naszego klubu, z czego do decydującej rozgrywki awansowała szóstka. Zeszłoroczny prymat potwierdziły niewidoma Karolina Rzepa oraz słabo widząca Honorata Borawa. Ta pierwsza w kategorii B1 po raz trzeci w karierze sięgnęła po mistrzowski tytuł. Wygrała i to zdecydowanie w eliminacjach oraz finale uzyskując łącznie 1443 pkt (722+721). Wicemistrzyni, Grażyna Krysiak z Karolinki Chorzów „wykulała” 1078 pkt, zaś brązowa medalistka, klubowa koleżanka Rzepy – Katarzyna Świątek – 884 pkt (383+501). Na 5 pozycji zakończyła rywalizację kolejna niewidoma reprezentantka naszego klubu Magdalena Rataj – 861 pkt (421+440). Wszystkie te zawodniczki przygotowywane przez Kazimierza Fiut są wychowankami bądź absolwentkami Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy.

Borawa w kategorii B3, sięgnęła po złoto po raz piąty w karierze zaliczając łącznie 1995 pkt (1002+993).Srebrną medalistkę Zofię Sarnacką z Warmii i Mazur Olsztyn oraz brązową Emilię Sawiniec z Hetmana Lublin wyprzedziła o ponad 200 pkt.

W finale kategorii B2 rywalizowali z kolei Mirosława Malcherek i Arkadiusz Gęstwiński zajmując odpowiednio 5 i 11 miejsce. Malcherek zaliczyła 1544 pkt (755+789), zaś Gęstwiński – 1672 (829+843).

Na eliminacjach swój udział zakończyli: w kategorii B2 10. Jolanta Szapańska -€“ 713, 15. Magdalena Chełmicka - 576 oraz w kategorii B3 -€“ 18. Przemysław Borkowski -€“ 759 i 24. Marek Szapański -€“ 580.

Za 1,5 miesiąca, również w Łodzi, (20-28 sierpnia) rozegrane zostaną mistrzostwa świata w singlach. Duże szanse występu w tej imprezie mają Rzepa, aktualna brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw w Seulu oraz Borawa. Obie zostały powołanie na konsultacje kadry, która odbyła się bezpośrednio po krajowym czempionacie i obecnie czekają na akceptację składu reprezentacji przez zarząd sekcji niepełnosprawnych PZKregl

foto relacja link: