Nasze Stowarzyszenie od ponad półtora roku wspiera Michała Janakowskiego, syna naszych członków oraz serdecznych przyjaciół Teresy i Marka, który 13 sierpnia 2020 r. uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu.

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy sympatycy naszego Klubu oraz Miłośnicy sportu, Ludzie wielkiego serca, jak co roku miesiące luty, marzec oraz kwiecień są to miesiące, kiedy każdy z nas zobowiązany jest rozliczyć się z podatku.

Nasze Stowarzyszenie od ponad półtora roku wspiera Michała Janakowskiego, syna naszych członków oraz serdecznych przyjaciół Teresy i Marka, który 13 sierpnia 2020 r. uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu.

Michał to przede wszystkim bardzo oddany i pomocny innym ludziom harcerz, wolontariusz, wrażliwy chłopak. Teraz sam potrzebuje pomocy.

Lekarze po wypadku samochodowym nie dawali mu szans na przeżycie, potem na powrót do sprawności, a Michał dzięki uporowi najbliższych i własnej woli walki o życie wybudził się ze śpiączki i walczy o powrót do sprawności fizycznej. Niestety, postępy są stopniowe a proces długotrwały, na który potrzebne są ogromne środki.

Dzięki zeszłorocznemu zaangażowaniu i wsparciu wielu serc można było opłacić rehabilitantów oraz pobyt w ośrodku i są tego widoczne pozytywne efekty.

Sama Teresa pisze o tym tak:

13.08.20 to dzień, który powalił naszą rodzinę na kolana. Mój syn 22- letni student łódzkiej ASP uległ bardzo poważnemu wypadkowi na autostradzie A1.

Najbardziej ucierpiała jego głowa – krwiaki, obrzęk mózgu i liczne złamania twarzoczaszki spowodowały zatrzymanie krążenia. Najpierw walczył o życie, potem zapadł w śpiączkę. Lekarze nie dawali mu żadnych szans, bez skrupułów odebrali nam ostatnie iskierki nadziei. A on miał ogromną wolę życia i walczył. Dopiero po roku od wypadku zaczął się uśmiechać i tak małymi kroczkami wybudził się. Syn robi duże postępy. Cały czas jest rehabilitowany, cierpi z bólu, ale jest piekielnie twardy. Michał chce wrócić do zdrowia i sprawności.

Jako rodzice zrobilibyśmy wszystko a możemy tak niewiele, prosić o wsparcie, choćby najmniejsze, bo sami nie jesteśmy w stanie opłacić takich kosztów. Oboje z mężem mamy ogromne problemy ze wzrokiem – to Michał był naszymi oczami, naszym przewodnikiem. Jest nam bardzo trudno, ale nie poddamy się dopóki syn nie wróci do zdrowia! Praca rehabilitantów to zbyt mało, dlatego ćwiczymy z nim wykorzystując różnorodne metody i techniki.

Cały czas z Michałem jest i wspiera go ogromnie jego dziewczyna Ola, która przerwała studia by z nim być.

Dodatkowo w grudniu 2020 roku i w styczniu tego roku Michał przeszedł koronawirusa w miarę łagodnie, co świadczy o sile jego młodego organizmu i woli walki z przeciwnościami. Dzięki najnowocześniejszym maszynom, jak chociażby lokomat do nauki chodzenia, robi kolejne postępy.

Niestety, miesięczne koszty pobytu oscylują wokół 25 tys. zł, a terapia potrwa jeszcze co najmniej kolejny rok. Dlatego po raz kolejny zwracamy się o pomoc. Bardzo, bardzo prosimy o wsparcie, udostępnianie i nagłaśnianie sprawy. Każdy gest się liczy i jest Michałowi ogromnie potrzebny.

Bezpośredni nr konta do zrzutki bez prowizji:
16 1750 1312 6884 0804 8693 70

zrzutka na rzecz Michała:
https://zrzutka.pl/9r3sdj

grupa licytacyjna:
https://www.facebook.com/lgroups/267881180948380/permalink/345467286523102

strona na FB, gdzie można śledzić progres Michała:
https://www.facebook.com/janakwstawaj

Zachęcamy Państwa do przekazania 1,5% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. Za środki zdobyte w ten sposób zostanie opłacona rehabilitacja Michała.

Chcąc przekazać 1,5% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia należy: w rubryce Nazwa OPP wpisać: Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka”, w rubryce Numer KRS wpisać: 0000035474, w rubryce wnioskowana kwota wpisać: kwotę stanowiącą 1% podatku, a w rubryce cel szczegółowy wpisać: Michał Janakowski.

* Osoby, które chcą, wesprzeć ogólnie niewidomych i niedowidzących sportowców z naszego Klubu nie muszą podawać celu szczegółowego.

* Można także wskazać (w celu szczegółowym) np. konkretnego zawodnika, bądź sekcję sportową.

Pity tradycyjnie można wypisać ręcznie i zanieść do Urzędu Skarbowego, ale dużo szybszym i bezpieczniejszym sposobem jest e-pit - czeka on na Państwa tutaj: https://www.podatki.gov.pl/

1,5% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia mogą przekazać Podatnicy wypełniający jedno z poniższych zeznań: PIT-36, PIT-37, PIT-28, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39 za rok podatkowy 2021.

Uwaga!

1,5 procent podatku można przekazać tylko jednej organizacji pożytku publicznego; nie można podzielić tej kwoty na kilka organizacji, 1,5 procent można przekazać tylko w deklaracjach złożonych w terminie lub korektach, 1,5 procent zostanie przekazany organizacji pożytku publicznego pod warunkiem, że podatnik zapłacił cały należny podatek w terminie.

Dziękujemy!
Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz

 

Zachęcamy osoby, które jeszcze nie rozliczyły się z fiskusem, do przekazania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. Twój jeden procent, jak i w ubiegłym latach, tak i w tym roku wesprze naszych sportowców.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia:

  • w rubryce Nazwa OPP wpisz: Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Łuczniczka.
  • w rubryce Numer KRS wpisz: 0000035474.
  • w rubryce wnioskowana kwota wpisz: kwotę stanowiącą 1% podatku.

W załączniku przykład wypełnienia rubryk dotyczących przekazania 1,5% w PIT-37

Kto może przekazać 1,5% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia?. Podatnicy wypełniający jedno z zeznań : PIT-36, PIT-37, PIT-28, PIT-36L , PIT-38 oraz PIT-39 za rok podatkowy 2015 rok.

Uwaga

1,5 procent podatku można przekazać tylko jednej organizacji pożytku publicznego; nie można podzielić tej kwoty na kilka organizacji, 1,5 procent można przekazać tylko w deklaracjach złożonych w terminie lub korektach, 1,5 procent zostanie przekazany organizacji pożytku publicznego pod warunkiem, że podatnik zapłacił cały należny podatek w terminie.

Dziękujemy!