nagrodzone zawodniczki

Reprezentanci KSN Łuczniczka Bydgoszcz w sierpniu i wrześniu z powodzeniem rywalizowali w turniejach w kręglach klasycznych i bowlingu.

W ostatni weekend sierpnia w ogólnopolskim turnieju bowlingowym w Suwałkach wystąpiły dwie nasze zawodniczki. W kategorii B1 rywalizowała Katarzyna Świątek zaś w B3 Honorata Borawa. Obie stanęły na podium. Borawa z rezultatem 1032 pkt. zajęła pierwsze miejsce, zaś Świątek wykulała 422 pkt. i była trzecia.

Tydzień później na przełomie sierpnia i września w Brzesku odbył się ogólnopolski turniej stowarzyszenia „Cross” oraz Grand Prix Sekcji NiS PZK w kręglach klasycznych. Tam uczestniczyło dwoje reprezentantów naszego klubu. W kategorii B1 wystąpiła Magdalena Rataj, zaś w B3 Władysław Wakuliński. Magda w turnieju „Cross” zaliczyła 426 pkt. zajmując trzecią pozycję, tym samym kwalifikując się do finałowej rozgrywki w Grand Prix. W niej wypadła nieco słabiej uzyskując 312 pkt. i zajmując 4 miejsce. Wakuliński z kolei w corssowskiej rywalizacji zajął 5. lokatę – 658 pkt, natomiast finał Grand Prix ukończył na 4 pozycji – 686 pkt.

W ostatni weekend września (27-28) w bydgoskiej kręgielni Broadway odbył się ogólnopolski turniej „O Puchar Syrenki”. Turniej miał formułę open, a panie do każdej gry miały dodatkowo doliczane 10 punktów. W kategorii B1 triumfował Zdzisław Koziej z Lublina – 886 pkt. przed trzema zawodniczkami Łuczniczki: Karoliną Rzepą – 814 (754+60), Magdaleną Rataj – 671 (617+60) i Katarzyną Świątek – 583 (523+60) – asystent Kazimierz Fiut. W kategorii B2 cenne zwycięstwo odniosła Mirosława Malcherek – 888 (828+60), natomiast w kategorii B3 na 2 miejscu ukończyła rywalizację Honorata Borawa – 1042 (982+60). Wygrała Dorota Kurek z Lublina – 1092 (1032+60).

W październiku nasi reprezentanci wystąpią w turnieju kręgli klasycznych w Pucku (4-6) oraz bowlingowym w Rzeszowie (10-12).