Dyplom Agnieszki Bardzik
Wyróżnionymi sportowcami byli Grzegorz Kłos wraz ze swoim asystentem Arkadiuszem Gęstwińskim oraz Agnieszka Bardzik. Natomiast wyróżnionymi trenerami byli Ireneusz Stachowski oraz Szymon Borkowski...
12 stycznia w bydgoskim ratuszu odbyło się spotkanie reprezentantów KSN Łuczniczka Bydgoszcz z Panią Wiceprezydent Iwoną Waszkiewicz, która wręczyła naszym wybitnym sportowcom i ich trenerom dyplomy z gratulacjami oraz upominki od Pana Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.
 
Wyróżnionymi sportowcami byli Grzegorz Kłos wraz ze swoim asystentem Arkadiuszem Gęstwińskim za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata w strzelectwie pneumatycznym osób niewidomych, które odbyły się w listopadzie 2022 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Agnieszka Bardzik za drużynowy złoty medal wywalczony wraz z koleżankami i kolegami z kadry na Mistrzostwach Europy w Showdown, które odbyły się w grudniu we Francji. Natomiast wyróżnionymi trenerami byli Ireneusz Stachowski trener sekcji strzeleckiej oraz Szymon Borkowski trener sekcji showdown, który jest jednocześnie trenerem polskiej kadry showdown.
 
Na spotkaniu w ratuszu naszym sportowcom i ich trenerom towarzyszyli Prezes Zarządu Łukasz Skąpski oraz Wiceprezesi Georgina Myler i Krzysztof Badowski, którzy zostali zaskoczeni przez Panią Prezydent, która i dla Członków Zarządu KSN Łuczniczka, w podziękowaniu za ich codzienną ciężką pracę na rzecz środowiska niewidomych i niedowidzących sportowców, miała podobne dyplomy i upominki.
 
Od pierwszych chwil, spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej i miłej atmosferze. Po jego „oficjalnej” części wręczanie dyplomów oraz przekazywanie gratulacji, a także po obowiązkowej przy takich okazjach sesji zdjęciowej, rozpoczęła się swobodna rozmowa przy kawie. Pani Prezydent pytała o kulisy turniejów, a także pogłębiała swoją wiedzę na temat specyfiki strzelectwa pneumatycznego, showdowna i sportu niewidomych w ogóle.
 
Na koniec spotkania Pani Prezydent Iwona Waszkiewicz jeszcze raz pogratulowała zawodnikom, ich asystentom oraz trenerom, wspaniałych sportowych sukcesów, a także podziękowała Zarządowi KSN Łuczniczka Bydgoszcz za to, że nasz Klub zapewnia tak dobre warunki do rozwoju niewidomych i niedowidzących sportowców. Ponadto podkreślała ona fakt, że działacze (Zarząd Stowarzyszenia) KSN Łuczniczka Bydgoszcz są bardzo zaradni i nigdy nie mają roszczeniowej postawy wobec władz miasta, co wcale nie jest takie powszechnie spotykane…
 
Ogromnie cieszy fakt, że władze Bydgoszczy dostrzegają niepełnosprawnych sportowców, ich potrzeby i sukcesy. W szczególności cieszy nas jednak to, że KSN Łuczniczka Bydgoszcz, dzięki ciężkiej, sumiennej i systematycznej pracy Zarządu, stał się rozpoznawalną i poważaną w mieście marką, która wszystkim od razu kojarzy się z sukcesami niewidomych i niedowidzących sportowców.
 
Trzymajmy kciuki, aby tak dobrze rozpoczęty rok zakończył się podobnie pomyślnie, a może i lepiej. Przed nami dwanaście miesięcy roku 2023, które mogą przynieść wszystko.
 
Ze sportowym pozdrowieniem!
Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz