nominowani_zawodnicy
Sześć osób (zawodniczki, trener oraz działacz sportowy) otrzymali nominacje w czterech kategoriach do Plebiscytu "Sportowiec Dekady Kujaw i Pomorza" organizowanego przez Gazetę Pomorską. Głosowanie trwa do końca grudnia, a głos można oddać wysyłając SMS lub po przez stronę internetową Gazety Pomorskiej, głosowanie trwa do 19 stycznia.
Nasze barwy w kategorii Drużyna Dekady reprezentuje Drużyna Kolarstwa Tandemowego KSN Łuczniczka Bydgoszcz w składzie: Angelika Biedrzycka oraz Karolina Rzepa wraz ze swoimi pilotkami Edytą Jasińską oraz Agnieszką Sikorą.
 
Niewidome kolarki tandemowe Angelika Biedrzycka oraz Karolina Rzepa wraz ze swoimi pilotkami Edytą Jasińską oraz Agnieszką Sikorą są wielokrotnymi medalistkami Drużynowych Mistrzostw Polski. W 2020 zdobywczynie srebrnego medalu na Drużynowych Mistrzostwach Polski. Stypendystki Ministra Sportu i Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
https://pomorska.pl/p/kandydat/druzyna-kolarstwa-tandemowego-ksn-luczniczka-bydgoszcz%2C1794663/
 
W kategorii Sportowiec Dekady - Kobieta reprezentują nas: Angelika Biedrzycka wraz ze swoją pilotką Edytą Jasińską.
 
Niewidoma kolarka tandemowa Angelika ze swoją pilotką Edytą są Wielokrotnymi zdobywczyniami Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym i szosowym. Rekordzistki Polski na wszystkich trzech dystansach paraolimpijskich w kolarstwie torowym. Na Mistrzostwach Świata w parakolarstwie torowym (Kanada, Milton 2020 r.) zdobywczynie srebrnego medalu w Sprincie drużynowym oraz 6 miejsc w sprincie indywidualnym, 3 km na dochodzenie, a także na dystansie 1 km na czas. Stypendystki Ministra Sportu i Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Edyta wraz z kadrą pełnosprawnych kolarzy uczestniczyła w olimpiadzie w Rio De Janeiro w 2016 r.
https://pomorska.pl/p/kandydat/angelika-biedrzycka-edyta-jasinska%2C1835695/
 
W kategorii Trener Dekady reprezentuje nas: Grzegorz Ratajczyk (trener Sekcji Kolarstwa Tandemowego).
 
Wieloletni trener kolarstwa torowego. Wychowawca kilku pokoleń młodzieży. Trener Polskiej torowej kadry narodowej. Przygotowuje reprezentantki KSN Łuczniczka Bydgoszcz do najważniejszych imprez sportowych w Polsce, Europie i na świecie. Trener Angeliki Biedrzyckiej oraz jej pilotki Edyty Jasińskiej zdobywczyń srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata w parakolarstwie torowym (Kanada, Milton 2020 r.) w Sprincie drużynowym.
https://pomorska.pl/p/kandydat/grzegorz-ratajczyk%2C1824911/
 
W kategorii Działacz Dekady reprezentuje nas: Krzysztof Badowski.
 
Od blisko dwudziestu lat związany jest z działalnością społeczną, sportem i szeroko rozumianą niepełnosprawnością. aktywnie działa na rzecz środowiska bydgoskich organizacji pozarządowych. Od 2014 r. pełni społeczną funkcję Wiceprezesa w Pomorsko-Kujawskim Klubie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka"". Od ponad dekady pełni kluczowe funkcje w centralnych strukturach sportu osób niewidomych i niedowidzących. Od 2013 r. Przewodniczący Społecznej Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych miasta Bydgoszczy. Wieloletni radny dzielnicy Szwederowo w Bydgoszczy. Członek kilkunastu komisji, szczebla centralnego (m.in. ekspert oceniający projekty konkursowe PFRON). Organizator i koordynator imprez masowych w całym kraju. Inicjator centralnego szkolenia sportowego Osób niewidomych i słabowidzących. Pomysłodawca i organizator Biegu na Szwederowie, imprezy masowej w której propagował i upowszechniał idę sportu bez granic. Sportowiec, uprawiał dyscyplinę Hokej na lodzie. Obecnie czynnie uprawia biegi długodystansowe, wziął udział w 42 maratonach, w tym w tych największych na świecie: Nowy York, Berlin, Rzym, Wiedeń, Barcelona, Ateny itd.
https://pomorska.pl/p/kandydat/krzysztof-badowski%2C1821681/
 
Zachęcamy do głosowania!
Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz