Drukuj
zawodnicy klubu

Doskonale zaprezentowały się nasze niewidome zawodniczki w turnieju Grand Prix w bowlingu rozegranym w Opolu. Karolina Rzepa, Katarzyna Świątek i Magdalena Rataj w komplecie zajęły miejsca na podium.

Turniej tradycyjnie składał się z dwóch części: zasadniczej (6 gier) i finałowej, do której awansowały cztery czołowe zawodniczki. Rundę zasadniczą w kategorii B1 wygrała Karolina Rzepa – 630 pkt. przed Katarzyną Świątek – 488 pkt., Magdaleną Rataj – 483 i Barbarą Szypułą (KoMar Piekary Śląskie) – 466 pkt. W finałowej rywalizacji (trzy gry) Rzepa spotkała się najpierw z Szypułą wygrywając 360:156, zaś Świątek pokonała swoją klubową koleżankę Rataj 246:226. W pojedynku o pierwsze miejsce Rzepa wygrała ze Świątek 355:271, natomiast o trzecie Rataj wygrała z Szypułą 295:221. Tym samym całe podium zajęły reprezentantki KSN Łuczniczka, podopieczne Kazimierza Fiut.

W kategorii B2 kobiet grała Mirosława Malcherek, która po rundzie zasadniczej z dorobkiem 695 pkt. zajęła 7. miejsce i rywalizowała o miejsca 5-8. W pierwszym pojedynku przegrała z Renatą Sochą (Warmia i Mazury Olsztyn) – 349:412, zaś w drugim wygrała z Jadwigą Szamal (Omega Łódź) 336:308 i tym samym utrzymała 7. lokatę.

W Opolu zadebiutował w kategorii B3 uczeń K-PSOSW nr 1 w Bydgoszczy Jan Zieliński. Na „dobry początek” zaliczył 593 pkt. i na zachętę, do dalszej wytężonej pracy i doskonalenia umiejętności, otrzymał puchar debiutancki od organizatorów.